A A+ A++

Wszystko co musisz wiedzieć o preferencjach hazardowych Polaków. Popularne gry i sytuacja na rynku hazardowym w Polsce. Ciekawe informacje dla każdego.

fot. pexels

Z jakich gier hazardowych korzystają Polacy?

Rynek hazardowy w Polsce przeżywa prawdziwy renesans. Jeśli wierzyć raportom Ministerstwa Finansów, przychody w całej branży wyniosły 27 mln złotych w 2020 roku, a w 2021 już ponad 41 mln! To wzrost o ponad 50%! Które pozycje z szerokiej oferty hazardowej są najbardziej rozchwytywane wśród Polaków?

Zakłady bukmacherskie

Nowelizacja ustawy hazardowej nałożyła podatek, który zmniejsza wygrane o 12%, ale jednocześnie ustabilizowała stan prawny zakładów bukmacherskich w Polsce. Przełożyło się to na malejący udział tzw. szarej strefy, która w 2016 roku wynosiła ok. 64%, a obecnie ok. 8% (średnia UE 25%). Rosnące zaufanie, propagowanie polityki odpowiedzialnej gry oraz miliony akcji sponsorskich na polski sport stawiają bukmacherkę na pierwszym miejscu rankingu popularności.

Dlaczego jeszcze ludzie obstawiają zakłady?

  • Znają się na sporcie. Nie ma wątpliwości, że to również kibice, którzy posiadają określoną wiedzę w wybranej przez siebie dyscyplinie. Wg powszechnych badań, ok. 90% Polaków deklaruje zainteresowanie sportem.

  • Wiedza daje im większe szanse. Wyniki sportowej rywalizacji zależą od wielu czynników i losowości nie da się całkowicie wykluczyć. Ma ona jednak marginalne znaczenie przy pozostałych okolicznościach, a wiedza zwiększa szanse na poprawne typy.

  • Dodatkowy ładunek emocji. Kibicowanie drużynie lub zawodnikowi, przyprawione o zakład bukmacherski wynosi emocje kibica na inny poziom.

Automaty online

Pod względem wartości wygenerowanych przychodów kasyno online deklasuje wszystkich, łącznie z zakładami bukmacherskimi. Drugie miejsce wynika z faktu, że pojedyncze osoby obracają tam większymi kwotami co ma wpływ na obrót pieniędzy, ale nie na popularność. Mimo wszystko wyniki branży na poziomie ponad 18 mld złotych są imponujące.

W kasynie rządzi tak naprawdę jedna kategoria, czyli maszyny do gier online, które absorbują ponad 90% czasu wszystkich grających. Dlaczego ludzie tak chętnie grają na slotach?

  • Proste zasady. Każdy może zaczynać po krótkim sprawdzeniu instrukcji gry.

  • Korzystny współczynnik RTP, czyli wskaźnik szansy na zwrot każdej zainwestowanej złotówki. Bez problemu znajdziemy dziesiątki pozycji na poziomie +96%.

  • Atrakcyjne bonusy. Od depozytów, po darmowe spiny, Cashbacki i wiele więcej. Dostępne wszędzie.

  • Progresywne jackpoty, czyli kumulowane pule nagród na dany automat. Rekordowa wygrana to kwota na poziomie 20 mln dolarów.

  • Są dostępne 24h. Korzystanie nie jest w żaden sposób ograniczone. Po prostu gramy kiedy chcemy.

Gry liczbowe

Mogłoby się wydawać, że Lotto najlepsze czasy ma już za sobą, ale nic z tych rzeczy. Wszystkie losowania wygenerowały w minionym roku ponad 4 mld przychodów, a punktach stacjonarnych i galeriach handlowych nadal spotykamy masę ludzi kupujących kupony na losowanie. Co ich przyciąga?

  • Niewielki próg wejścia. Zaledwie parę złotych za kupon.

  • Szansa na wielkie zmiany. W zależności od losowania, wygrane można liczyć w milionach.

Pozostałe

Jest jeszcze parę pozycji o których warto wspomnieć, a które trudno jednoznacznie zakwalifikować.

  • Poker i  gry stołowe. Wszystkie dane sumują te gry razem z automatami. Wiemy, że te pierwsze to ponad 90% czasu w kasynach, co nie zmienia faktu, że gry stołowe to również ścisła czołówka zainteresowania Polaków.

Loterie pieniężne. Wszelkiego rodzaju zdrapki, kaskady itd. Przyciąga podobnie jak w przypadku gier liczbowych – niski próg wejścia vs potencjalnie wysokie wygrane


Podobne tematy:

Najnowsze:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł3. Rodzinny Bieg Niepodległości. Zgłoś się
Następny artykułDo 6 listopada można składać prace w konkursie na najlepszy esej historyczny