Na inaugurację zmagań we własnej hali SPR Orzeł Przeworsk bez najmniejszych problemów uporał się z doświadczonym KSSPR Końskie. To była udana kolejka naszych I-ligowych drużyn, bo dwa dni wcześniej ORLEN Upstream SRS Przemyśl sprawił miłą niespodziankę, pokonując w Ostrowcu Świętokrzyskim mocne KSZO.

KSSPR Końskie na parkiecie obiektu przy ul. Misiągiewicza kompletnie zawiódł. Popełniał tak dramatyczne błędy, zwłaszcza w II połowie, że przegrał jak najbardziej zasłużenie.

Inaugurujące sezon w przeworskiej hali trafienie zaliczył Sebastian Włoskiewicz i było to jedyne prowadzenie gości w tym meczu. Szybko, bo już w 6. min, po bramce Emiliana Jewuły, „Armia Leliwa” wyszła na prowadzenie 5:1. Jeszcze w pierwszych 30 minutach przyjezdni próbowali walczyć ze swoim słabościami. Bo z pewnością nie są tak słabym zespołem, jak pokazali w Przeworsku. W 20. min mieli rywala na wyciągnięcie ręki. Było 10:9 po bramce Łukasza Sękowskiego. Jedno trafienie różnicy było jeszcze w 29. min – 14:13 po bramce Bartosza Wosia. Finalne sekundy to celne przymiarki Jakuba Czapki i E. Jewuły. Na przerwę SPR Orzeł zszedł z 3-bramkową przewagą.

W II połowie żadnej dyskusji już nie było. Przeworszczanie od początku zdominowali przeciwnika. Seria 4:1 w sześć minut pozwoliła im wyjść na pewne prowadzenie 20:14. Ale to nie spotkało się z żadną reakcją zupełnie pogubionej ekipy trenerskiego duetu Arkadiusz Bąk – Przemysław Matyjasik. Gospodarze nie zamierzali się litować i dobili koniecczan. Między 44. a 53. min zdobyli pięć bramek, tracąc jedną. Grali jak z nut. Po bramce Marcina Wajdy gromili rywala 28:19 i pewnie dowieźli wysokie zwycięstwo do końca pojedynku.

SPR Orzeł Przeworsk – KSSPR Końskie 30:23 (16:13)

• SPR Orzeł: Barnaś, Kędzior – Wlazło 0, Starzecki 3, Jewuła 4, Mochocki 1, Dutka 3, Wajda 5, Świerk 0, Curzytek 2, Małecki 4, Czapka 6, Kubisztal 0, Bednarz 2.
  • KSSPR Końskie: Markowski, Baran – Janus 4, Woś 3, Falasa 1, W. Sękowski 1, Ł. Sękowski 2, Stępniewski 0, Biegaj 0, Włodarski 3, Rożnowski 0, Osman 0, Włoskiewicz 4, Hubka 5, Słonicki 0.

Sędziowali: Krzysztof Jac (Tarnów) i Marcin Wrona (Wierzchosławice). Kary: SPR Orzeł – 12 min; KSSPR Końskie – 8 min. Widzów: 200.

Autor: Mariusz Godos