A A+ A++
fot. Wiktor Pleczyński

W środę w Książnicy Płockiej odbyło się spotkanie poświęcone kulturze Turcji. Wydarzenie było częścią kampanii, przybliżającej mieszkańcom regionu kulturę narodową pracowników, budujących instalację Olefiny III ORLEN SA.

ORLEN oraz Książnica Płocka zaprosili 28 listopada mieszkańców regionu na pierwsze wydarzenie z cyklu „Spotkania z kulturą”. Koncern we współpracy z placówką miejską chce pokazać zwyczaje i historię narodów, z których pochodzą pracownicy budujący instalację Olefiny III.

Podczas pierwszego spotkania była okazja poznać Turcję. O tym niezwykłym kraju opowiedziała prof. Agnieszka Ayşen Kaim, polska turkolożka, orientalistka tureckiego pochodzenia, tłumaczka języka tureckiego, która specjalizuje się w opowieściach z kręgu Bliskiego Wschodu.

Na wydarzeniu pojawili się także tureccy pracownicy kompleksu Olefiny III. Obcokrajowcy przeczytali w języku ojczystym dwa krótkie fragmenty tureckiej literatury. Na koniec spotkania organizatorzy przygotowali dla zgromadzonych drobny poczęstunek.

Spotkania z kulturą

Celem cyklu „Spotkania z kulturą” jest prezentacja kultury z krajów, z których pochodzą zagraniczni pracownicy kontraktowi zatrudnieni przy budowie Kompleksu Olefin III (Koreańczycy, Hiszpanie, Hindusi, Malezyjczycy, Pakistańczycy, Turcy, Filipińczycy oraz przedstawiciele Turkmenistanu). ORLEN, jako firma odpowiedzialna społecznie i dobry sąsiad, zamierza pokazać, że zagraniczni pracownicy kontraktowi to tacy sami ludzie jak my: z bogatą kulturą swoich krajów.

– Jako dodatkowy przekaz chcemy pokazać mieszkańcom Płocka, że rozbudowa Kompleksu Olefin III będzie miała korzystny wpływ nie tylko na działalność Grupy ORLEN, która stanie się liderem przemysłu petrochemicznego, ale również na rynek pracy i gospodarkę. Szacuje się, że dzięki inwestycji zatrudnienie w koncernie wzrośnie o około 650 etatów – zwraca uwagę ORLEN.

Wpłaty ORLENU z tytułu podatków od nieruchomości do budżetu gminy Stara Biała, na której terenie powstaje inwestycja, wzrosną o dodatkowe ok. 160 mln zł rocznie (z dotychczasowego poziomu ok. 5 mln zł.). Ponadto zwiększy się dostępność petrochemikaliów, co będzie podstawą dla rozwoju branży chemicznej w Polsce i spotęguje pozytywne efekty dla gospodarki.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga na opony całoroczne oznaczone M+S. Za ich używanie możesz dostać mandat
Następny artykułMiały rosnąć drzewa, a na razie „wyrosły” parkomaty. Od piątku kierowcy zapłacą za parkowanie na pl. Sejmu Śląskiego