A A+ A++

Beata Zajączkowska – Watykan

Papież przypomniał, że do powstania tej organizacji przyczynił się Paweł VI, który zachęcił włoski episkopat do rozwijania świadectwa miłosierdzia w duchu Soboru Watykańskiego II.

Franciszek podziękował sieci diecezjalnych Caritas za to, że w czasie pandemii zintensyfikowały swoje działania: niosąc ulgę w samotności, cierpieniu i zaradzając potrzebom wielu osób. Wskazał, że choć stajemy w obliczu nowych wyzwań i widzimy twarze kolejnych nowych ubogich, to Duch Święty, który jest twórczy i kreatywny, podsunie nowe pomysły, odpowiednie do czasów, w których żyjemy. Papież wskazał Caritas Włoch, by zawsze zaczynała od ostatnich, zachowała styl Ewangelii i rozwijała kreatywność miłosierdzia.

„Miłosierdzie jest zawsze włączające, nie zajmuje się tylko wymiarem materialnym, czy wyłącznie aspektem duchowym. Zbawienie Jezusa obejmuje całego człowieka – mówił Papież Franciszek. – Potrzebujemy organizacji charytatywnej zajmującej się integralnym rozwojem osoby: miłosierdzie duchowe, materialne i intelektualne. Jest to styl integralny, którego doświadczyliście w czasie wielkich katastrof, także poprzez współpracę partnerską, jest to piękne doświadczenie wszechstronnego przymierza w miłości między Kościołami we Włoszech, Europie i na świecie. Nie może to być jednak realizowane jedynie przy okazji klęsk: potrzebujemy, aby Caritas i wspólnoty chrześcijańskie zawsze były gotowe służyć całemu człowiekowi, ponieważ «człowiek jest drogą Kościoła», jak mawiał Jan Paweł II.“

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Tour de France kobiet. Niewiadoma szósta, zwycięstwo Vollering
Następny artykułOpole. Ograniczenia w szpitalu po przyjęciu pacjenta zakażonego superbakterią. Jego stan jest ciężki