A A+ A++

18 września 2023 roku w Auli UMK odbyła się inauguracja 65. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W spotkaniu udział wziął prezydent Michał Zaleski.

– Bardzo dziękuję za możliwość powitania Państwa w Toruniu. Wszyscy członkowie i sympatycy Polskiego Towarzystwa Chemicznego mogą się czuć w Toruniu nie tylko jak w mieście sławnego Kopernika, ale  także w mieście, w którym chemię się doskonale zna oraz ceni. Ta postawa wywodzi się oczywiście w pierwszej kolejności z wysokiej pozycji, jaką w świecie nauki zajmują Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Renoma związanego z nim środowiska jest powodem do dumy dla całego Torunia – powitał uczestników zjazdu prezydent Michał Zaleski.

Po 15 latach odwiedzin w innych miastach Polski, doroczny Zjazd PTChem powrócił do Torunia i został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Podczas pięciodniowego spotkania blisko 700 gości zajmie się najnowszymi osiągnięciami badawczymi w dziedzinie chemii w 12 sekcjach. Są one odzwierciedleniem zakresu działań we współczesnej chemii i pokazują rolę, jaką odgrywają nauki chemiczne w rozwoju współczesnego świata wpływając na podnoszenie jakości życia poprzez oddziaływanie na farmację, medycynę, rolnictwo, budownictwo, energetykę czy inżynierię materiałową. Łącznie planowane jest wygłoszenie 159 wykładów, w tym inauguracyjnych, plenarnych i sekcyjnych, 186 komunikatów oraz 301 prezentacji posterowych.

Zjazd co roku stanowi niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń naukowych między badaczami z Polski, a także ze świata oraz nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i przemysłem. To także świetna i niepowtarzalna okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem wielu pokoleń naukowców. Celem Zjazdów jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń naukowych oraz integracja środowiska naukowego, która otwiera możliwości zaprezentowania i przedyskutowania najnowszych osiągnięć badaczy oraz nawiązania i podtrzymania współpracy między ośrodkami naukowymi i otoczeniem gospodarczym.

Fot. Sławomir Kowalski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNiskie ceny paliw i cieszą, i martwią. Komentarz ekspertów
Następny artykułPies pogryzł psa. York nie przeżył