A A+ A++

Hongkong, 25 czerwca 2024 r. /PRNewswire/ – W dniach 24-25 czerwca Stowarzyszenie na rzecz Budowy Potencjału Zrównoważonych Inwestycji (CASI) z powodzeniem zorganizowało drugie bezpośrednie seminarium w Hongkongu, połączone z wycieczką do Huzhou, chińskiego pilotażowego miasta ekologicznych finansów. Konferencja zorganizowana pod hasłem „Wzmacnianie zrównoważonego rozwoju i dobrobytu w Azji: innowacyjne rozwiązania finansowe na rzecz łączności i transformacji” stanowiła platformę wymiany najlepszych praktyk i promowania zrównoważonego finansowania wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczestników z przeszło dwudziestu obszarów administracyjnych.

Ma Jun, przewodniczący CASI i prezes Instytutu Zrównoważonego Finansowania (IFS), zwrócił uwagę na poważną, wynoszącą biliony dolarów rocznie lukę w finansowaniu celów zrównoważonego rozwoju krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród głównych przyczyn tego stanu rzeczy wymienił brak zdolności do rozwijania zrównoważonych rynków finansowych i tworzenia ekologicznych projektów, które mogłyby być finansowane przez banki. Zadaniem CASI jest przeciwdziałanie temu zjawisku poprzez oferowanie programów edukacyjnych, w tym spotkań stacjonarnych, webinariów i programów e-learningowych mających na celu budowanie potencjału w biedniejszych regionach świata.

W wydarzeniu, którego współgospodarzami były organizacje IFS, Biuro ds. Wspierania Finansowania Infrastruktury HKMA (IFFO) oraz Uniwersytet w Hongkongu (HKU), wzięli udział najważniejsi przedstawiciele banków centralnych, instytucji finansowych, korporacji, organizacji pozarządowych a także liderzy z regionu. Przedmiotem rozmów były ramy zrównoważonego finansowania, ujawnianie informacji, transformacja niskoemisyjna, inicjowanie projektów, finansowanie mieszane, ochrona różnorodności biologicznej i niebieskie finansowanie.

Arthur Yuen, zastępca dyrektora generalnego HKMA, zwrócił uwagę na stale rosnące zainteresowanie zrównoważonym finansowaniem, koncentrując się na potrzebie innowacyjnych rozwiązań w zakresie dekarbonizacji i rozwoju. Podkreślił przy tym rolę sektora publicznego w tworzeniu środowiska sprzyjającego takiemu budżetowaniu.

HKU stawia sobie za cel wychowanie kolejnego pokolenia liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. „Imprezę CASI postrzegamy jako nieocenioną okazję do połączenia środowiska akademickiego z praktyką, inspirując studentów do przejęcia odpowiedzialności za zrównoważone finanse i zajęcia się kwestią uzdolnionych osób w tej niezwykle ważnej dziedzinie” – powiedzieli Richard Wong, kierownik katedry ekonomii oraz profesorowie ekonomii politycznej Philip Wong i Kennedy Wong z HKU.

Na zakończenie warsztatów CASI organizuje wycieczkę do Huzhou, podczas której zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie ekologicznych systemów finansowych. Uczestnicy odwiedzą miejscowe proekologiczne banki, projekty i przedsiębiorstwa, aby zaobserwować, w jaki sposób lokalny system wspiera zrównoważoną gospodarkę i transformację w kierunku niskich emisji gazów cieplarnianych. Wartość ekologicznych pożyczek w Huzhou wzrosła o około 40% rocznie w ciągu ostatnich siedmiu lat, co podkreśla sukces miasta w zakresie proekologicznego finansowania.

Na imprezie zaprezentowano również platformę e-learningową CASI, która ma zostać uruchomiona przed końcem tego roku. Organizacja planuje także zorganizować dwa inne znaczące seminaria przed końcem tego roku, jedno na Bliskim Wschodzie, a drugie w Afryce.

Źródło: Capacity-building Alliance of Sustainable Investment (CASI)

Źródło informacji: PR Newswire

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł[WIDEO, FOTO] Tyscy policjanci zabezpieczyli podróbki za ponad 4 miliony złotych!
Następny artykułLetnie wycieczki rodzinne z SCK – Jarzębina