A A+ A++

Zjawisko przemocy domowej jest niewątpliwie jedną z sytuacji kryzysowych, w jakiej należy podjąć działania interwencyjne. O tym w jaki sposób reagować i jakie procedury obowiązują w tym zakresie przedstawili personelowi medycznemu dzielnicowi gminy Dębno asp. szt. Marek Świder i sierż. Kamil Szpil.

Galeria zdjęć <==

Osobie stosującej przemoc, jak i osobie jej doznającej często nie zależy, aby ktokolwiek dowiedział się o tym, że dochodzi do przemocy. Ofiary najczęściej wstydzą się tego, co je spotkało oraz obwiniają siebie o agresywne zachowanie sprawcy przemocy. Czują się bezradne, a tym samym nie mają siły przeciwstawić się przemocy, która wszystko niszczy, nie pozwala dzieciom się rozwijać, a dorosłym odbiera chęć do życia. Takim osobom należy pomóc. Ale by to zrobić w pierwszej kolejności należy mieć sygnał, informację, że do przemocy doszło.

Jak postępować w przypadku podejrzenia stosowania przemocy w rodzinie rozmawiali dzielnicowi z personelem medycznym podczas wczorajszego spotkania, 4 kwietnia 20024 r. w ośrodku zdrowia w Porąbce Uszewskiej. W trakcie szkolenia dzielnicowi przybliżyli najważniejsze akty prawne regulujące problematykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wynikające z nich zadania. Omówili narzędzia diagnozowania zjawiska przemocy oraz procedury obowiązujące w sytuacji powzięcia informacji o występowaniu przemocy w środowisku domowym ofiary.

KPP Brzesko

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarta Ratuszyńska krytykuje Martę Michalską-Wilk. Wiceprezydent odpowiada, skąd miała informację o śmierci mamy kandydatki
Następny artykułNie chciał zapłacić za zakupy – został zatrzymany przez policjantów po służbie