A A+ A++

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie ze Zbigniewem Bieniaszem, autorem książki „Lolek Złotempisany”. To unikalna okazja, by poznać szczegóły z młodości Karola Wojtyły, które nie są powszechnie znane.

  1. Spotkanie odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.00.
  2. Książka obejmuje 540 stron bogatych w historyczne informacje.
  3. Zawiera cytaty z wielu źródeł dotyczących Karola Wojtyły.
  4. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wieloletnia praca Zbigniewa Bieniasza zaowocowała powstaniem 540-stronicowego albumu „Lolek Złotempisany”, który wnikliwie przedstawia życie Karola Wojtyły w Wadowicach. Książka ta jest nie tylko szczegółowym zapisem historii rodziny Wojtyłów, ale również cennym źródłem wiedzy o młodości przyszłego papieża.

Spotkanie z autorem zaplanowane jest na 13 czerwca o godz. 17.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o procesie powstawania książki, która zawiera cytaty z różnych źródeł, w tym książek, gazet oraz wspomnień osób bliskich Karolowi Wojtyle.

Książka „Lolek Złotempisany” to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat lat młodości Karola Wojtyły spędzonych w Wadowicach. Autor szczegółowo omawia dzieje rodu Wojtyłów, od ich przybycia do Wadowic, przez czasy szkolne Karola Wojtyły, aż po jego maturę i wyjazd do Krakowa.

Zbigniew Bieniasz poświęcił kilkadziesiąt lat na zebranie materiałów do tej książki. Dzięki jego wytrwałości i pasji możemy teraz cieszyć się niezwykle bogatą i szczegółową publikacją, która przybliża nieznane aspekty życia Karola Wojtyły, znanego później jako Jan Paweł II.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie. Wstęp wolny!

Według informacji z: UM Wadowice

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWprowadzą zakaz hodowli zwierząt na futra? Jest projekt
Następny artykułProgram “AKTYWNY SAMORZĄD” – edycja 2024