22 sierpnia w Brzegu Dolnym odbędzie się premierowe spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem poświęcone książce „Chemia śmierci”. Autor odkrywa w niej tragiczne losy więźniów najtajniejszych obozów III Rzeszy, które zostały zorganizowane w Brzegu Dolnym oraz wyjaśnia, jak doszło do tego, że mała miejscowość na Dolnym Śląsku stała się centrum produkcji bojowych środków trujących w państwie Hitlera.
Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia o godz. 15.00 w Book Trucku, czyli mobilnej księgarni i objazdowym domu kultury, który zawita do Brzegu Dolnego po raz pierwszy i rozstawi się w Parku Miejskim w okolicy stawów. Podczas wydarzenia przewidziano konkurs: do wygrania m.in. książka „Chemia śmierci”. Sam Book Truck będzie dostępny dla mieszkańców już od godziny 12.00.
Tomasz Bonek – reporter-dokumentalista, autor książek-reportaży, podróżnik. Współtwórca sukcesu i wieloletni redaktor naczelny oraz dyrektor wydawniczy dwóch największych polskich mediów biznesowych – Money.pl i Business Insider Polska. Związany także z Onetem i Forbesem. Laureat nagrody „Ostre pióro”. Specjalizuje się w reporterskich śledztwach historycznych.
W swoich książkach opisał m.in. afery związane z odkryciem na śmietniku w ostatnich latach PRL najcenniejszego polskiego znaleziska archeologicznego – skarbu średzkiego, a także wyjaśnił wojenne tajemnice Lubiąża, w którym Niemcy potajemnie pracowali nad wynalazkiem, który po wojnie zrewolucjonizował świat. W „Zaginionym złocie Hitlera” odpowiedział na pytanie nurtujące poszukiwaczy skarbów od kilkudziesięciu lat – co stało się z zawartością sejfów banków Breslau i opowiedział, jak najwyższe władze PRL ogarnęła gorączka złota.
Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy Księgarnia przyjeżdża! Pilotażu projektu objazdowej księgarni, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym Dolnego Śląska oraz Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza. Partnerami są Urząd Miasta i Gminy Brzeg Dolny, Dolnobrzeski Ośrodek Kultury.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS