Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Natalia Szostak i Wojciech Chmielarz – Odkrycia Empiku – Literatura – live z jurorami i nominowanymi – poniedziałek, 25 stycznia, godz. 18
Podczas zbliżającej się gali Bestsellerów Empiku 2020 wręczone zostaną również Odkrycia Empiku w trzech kategoriach: Literatura, Muzyka i Film. Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Ich potencjał i fenomen doceniło Jury złożone z uznanych twórców, krytyków, dziennikarzy oraz ekspertów Empiku.
Gośćmi drugiego spotkania z cyklu „Odkrycia Empiku 2020” będą członkowie Jury w kategorii Literatura – Natalia Szostak i Wojciech Chmielarz. W wydarzeniu uczestniczyć będą również nominowani w tej kategorii twórcy: Magda Działoszyńska-Kossow, Igor Jarek, Agnieszka Jelonek, Aleksandra Lipczak oraz Mira Marcinów.
Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie ogłoszony podczas gali Bestsellery Empiku już 9 lutego. Wydarzenie będzie wielkim świętem polskiej kultury oraz widowiskiem muzycznym w zaskakującej futurystycznej oprawie. Transmisja rozpocznie się na antenie TVN o godzinie 20.15. Z kolei już o 19.45 wystartuje studio pregalowe na profilu Empiku na Facebooku i na stronie Empik.com.
Joanna Jędrzejczyk – wtorek, 26 stycznia, godz. 18
W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich latach wydarzyło się wiele. Tryumfowała jako mistrzyni i niepokonana zawodniczka MMA, wzór i inspiracja dla milionów ludzi. Przegrane przyszły potem – w życiu zawodowym i osobistym. Utrata tytułu, śmierć przyjaciółki, zdrada. Jędrzejczyk mówi o tym otwarcie, ponieważ wie, że życie nie jest nieustannym pasmem zwycięstw. Niekiedy potrzebne są zmiany, nawet najbardziej bolesne. Bywa, że trzeba przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę.
W „Czarno na białym” (Wydawnictwo Burda Książki) Jędrzejczyk przekonuje, że aby uszczęśliwić innych, musimy sami być szczęśliwi. Że stając się lepszymi ludźmi, możemy osiągnąć dużo większy sukces w różnych dziedzinach. Jej historia uczy, jak korzystać z czegoś, na co ciężko się pracowało. Jędrzejczyk dojrzała do tego, by cieszyć się życiem. Nie przeszkodziło jej to w stoczeniu prawdopodobnie najlepszej walki w historii kobiecego MMA, która na zawsze zmieniła definicję słowa „przegrana”. Już niczego nie musi udowadniać. Nawet sobie. Rozmowę z zawodniczką o jej autobiograficznej książce poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Karolina Korwin Piotrowska – wtorek, 26 stycznia, godz. 20
Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu – dokąd zmierzamy? Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie. Tak powstała książka „Reset. Świat na nowo” (Wydawnictwo Mando). Rozmowę z autorką poświęconą publikacji poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Czy to już koniec? A może nowy początek? Co do jednego nie ma wątpliwości – konieczny jest reset! Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość ludzi zapamięta 2020 rok. Świat wstrzymał oddech i zastygł w niepewności. A koronawirus, który był sprawcą tego zatrzymania, zmusił nas do zastanowienia się nad życiem. Karolina Korwin Piotrowska, odwołując się do Olgi Tokarczuk, zastanawia się, czy świata w nim nie było za dużo? Być może zbytnio go namnożyliśmy w pogoni za pieniędzmi i wrażeniami.
Nicholas Sparks – środa, 27 stycznia, godz. 18
Nicholas Sparks, autor wielu światowych bestsellerów, które zainspirowały twórców filmowych do nakręcenia niezapomnianych obrazów, powraca z nową powieścią. Podczas spotkania autorskiego pisarz zdradzi kulisy pracy nad książką „Powrót” (Wydawnictwo Albatros) i odpowie na pytania polskich czytelników. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith.
Lekarz Trevor Benson odniósł poważne rany podczas misji wojskowej, w której brał udział. Nie sądził, że kiedyś zapragnie wrócić do odziedziczonej po dziadkach starej chaty w miasteczku New Bern w Karolinie Północnej. Teraz jednak zdaje się, że to jedyne dobre rozwiązanie.
Bohater wybiera się więc do New Bern z nadzieją na spokój i odpoczynek po ciężkich przeżyciach. Poznaje tam Natalię, zastępczynię miejscowego szeryfa, która porusza jego serce. Na przeszkodzie staje jednak sekret, który skrywa kobieta. Tevor próbuje także dowiedzieć się czegokolwiek o zagadkowej śmierci swojego dziadka. W rozwikłaniu zagadki może pomóc mu ponura, mieszkająca w przyczepie kempingowej nastolatka Callie.
Charlotte Link – czwartek, 28 stycznia, godz. 18
Oto finał sagi rodzinnej Charlotte Link. Na tle ważnych wydarzeń historycznych rozgrywały się losy kobiet z rodziny Dombergów, które walczyły o swoją pozycję w świecie, uczyły się nawzajem od siebie, czasem sobą pogardzały. Dokąd je to doprowadziło? Pisarka Charlotte Link, autorka książki „Niespokojne Niebo. Tom 3” (Wydawnictwo Znak Horyzont), będzie gościem spotkania autorskiego, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu.
Nadzieją Felicji pozostaje córka Belle, Alexandra. Ta młoda, uparta, niezależna kobieta odziedziczyła po babce zdrowy rozsądek i umiejętność pragmatycznego działania. Jednak wyzwanie, przed którym zostanie postawiona, może okazać się dla niej zbyt trudne. Co gorsza, Felicja nie potrafi uwolnić się od przeszłości pod postacią Maksyma Marakowa.
Webinar „SEO i content marketing – nowoczesne narzędzia promocji literatury” – czwartek, 28 stycznia, godz. 12
Zagadnienia SEO oraz content marketingu nie są już pojęciami zupełnie nowymi. Jednakże zmieniające się algorytmy Google oraz postępująca „ślepota contentowa” internautów wymuszają elastyczne podejście do tych narzędzi oraz ciągłą obserwację zmian zachodzących na rynku. Podczas webinaru prowadzący Izabela Szymańska oraz Łukasz Walczuk opowiedzą, w jaki sposób Empik zdobywa wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google oraz jak wykorzystuje content marketing w promocji książek oraz ich autorów.
Izabela Szymańska od dwóch lat w ramach „Empik Pasje. Magazyn online” zachęca do czytania, oglądania, słuchania oraz rozwijania wielu innych zainteresowań. Wcześniej przez kilkanaście lat opisywała kulturalne życie Warszawy i Polski jako dziennikarka stołecznej redakcji „Gazety Wyborczej” oraz „Co Jest Grane”. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, w tym z „Dużym Formatem”, „Wysokimi Obcasami”, „Zwierciadłem” czy domem produkcyjnym Vision House.
Łukasz Walczuk od przeszło 10 lat zajmuje się szeroko rozumianym marketingiem online. Specjalizuje się w rozwoju strategii SEO dla sklepów internetowych oraz działaniach content marketingowych. Współpracował z takimi firmami jak Renault, ABB oraz DOZ.pl. W Empiku kieruje zespołem SEO & Content Marketingu.
Webinar jest dedykowany przedstawicielom branży wydawniczej – wydawcom, autorom i innym osobom bezpośrednio związanym z rynkiem książki. Obowiązuje rejestracja poprzez ten link. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia. Zarejestrowane osoby otrzymają indywidualny link do udziału w wydarzeniu.
Informacja prasowa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS