A A+ A++

mroczek

Profesor Stefański ma rację. W zamian nalezaolyby zlikwidować parking za UMŁ i UW przy Placu Komuny Paryskiej i posadzić tam drzewa.

już oceniałe(a)ś

lampucera Kretyńska

Wszystko musi być z umiarem! Łódź potrzebuje płacy na organizacje imprez i przestrzennych! Drzewa tak aby dały cień ale z umiarem w tym miejscu

już oceniałe(a)ś

3stuLetniŁodziak

A co zrobicie jak na Starym Rynku wykopią pod ziemią jakieś pozostałości z czasów Łodzi rolniczej? Co zrobicie z odkopaną, starą studnią? Wszak macie już zatwierdzony projekt budowlany i podpisaną umowę z wykonawcą, to co teraz? Jak wykopią fundamenty ratusza z XVI w. to co, wszystko to zasypiemy czy zabetonujemy jak to zrobili w Kutnie? To pokazuje jak nie po kolei miasto realizuje tę rewitalizację. W każdym szanującym się mieście taka studnia, którą wykopali na Starym Rynku byłaby zachowana i wykorzystana w celach historyczno-turystycznych. Miasto jednak nie chciało słuchać o pracach archeo na tym placu, choć ma on najpewniej ponad 650 lat. Zdecydowało się na nie w ostatniej chwili, zapewne z założeniem, że na setkę nic tam nie będzie. Zobaczymy więc co się okaże w rzeczywistości, no chyba, że nie dane nam będzie poznać sekretów tego miejsca, bo cały plan rewitalizacji zawaliłby się wtedy.

już oceniałe(a)ś

GreggCar

Tych parę drzew może być znakiem naszych czasów. Jestem za, ale z większym otwarciem na perspektywę Piotrkowskiej. Tak żeby drzew nie było widać np. już od Jaracza.

już oceniałe(a)ś

(?’?-‘?)?

W czym jest problem?
Konserwator zwrócił uwagę że tak wysokie drzewa zasłonią zabytki – czy to prawda? Prawda…
A teraz sadźcie te drzewa. Przecież nikt nie powiedział że nie wolno.

już oceniałe(a)ś

nemo

Podoba mi się wizualizacja. Najważniejsze , jaką funkcję ma pełnić to miejsce. Jestem za tym aby tętniło ono życiem. Będzie bardzo dobrze skomunikowane a więc problem parkingów odpada. Widzę tam małą architekturę, małą gastronomię, miejsca dla ulicznych grajków(bez wzmacniaczy), wystaw (wraz ze sprzedażą) malarzy, rzeźbiarzy i innych artystów. Mogłyby to być ciekawe klimaty przyciągające mieszkańców Łodzi i nie tylko.

już oceniałe(a)ś

[email protected]

Prof. Stefański:
?Trzeba też pamiętać, że z upływem czasu te korony będą coraz większe.? – oczywiście, całe szczęście drzewa można przycinać i kształtować ich koronę.

?Kilkadziesiąt drzew na placu Wolności pod względem ekologicznym nic nam nie da – uważa.? – widocznie Pan profesor nie zna wyników badań. Drzewa znacznie obniżają temperaturę najbliższego otoczenia.

?Plac Wolności jest historycznym miejscem zgromadzeń.? – ostatnie historyczne zgromadzenia to chyba Marsz Głodowy w 1981. 😉 A poważniej – organizowanie koncertów w takim miejscu jest słabym pomysłem. Zamykamy komunikację. Akustyka robi swoje czyli niszczy efekt artystyczny.

już oceniałe(a)ś

denon

Po pierwsze i najważniejsze to wyprowadzenie z Placu wolności tramwaju. Plac jest zabudowany ze wszystkich strony, te żelazne kolosy zakłócają harmonię tego miejsca poprzez swój gabaryt i dźwięki oraz co jest największym problemem plątanina przewodów trakcyjnych z mnóstwem słupów. To bezwzględnie początek porządkowania Placu Wolności, chyba że ważniejsze jest aby mieszkańcy mogli korzystać z tych tramwajów, wtedy tylko remont odnawiający i po problemie.

już oceniałe(a)ś

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRekordowe wydobycie węgla w Chinach. Ceny spadają
Następny artykułW Częstochowie: Skra na fali wznoszącej