A A+ A++

Jak mówi minister klimatu Paulina Hennig-Kloska, w przypadku cen prądu, ale i ciepła, należy wrócić do rozwiązań systemowych dla najuboższych, tych przed kryzysem energetycznym, przy jednocześnie znacznie wyższej kwocie niż to świadczenie było wówczas wypłacane. – Docelowo taki system miałby zacząć działać od 2026 r. i miałby on charakter socjalny – zapowiada szefowa resortu.

Jak będą kształtować się w dalszej perspektywie ceny ciepła? – Taryfy na ciepło są ustalane na określony okres i nie zmieniają się automatycznie wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Na tym etapie nie możemy przewidzieć przyszłych zmian cen, gdyż zależą one od wielu zmiennych i podlegają zatwierdzeniu przez URE – informuje nas Veolia, która działa w 75 miastach w Polsce.

Czytaj więcej

Zapasów wystarczy na cały sezon

Zapasów węgla, zarówno przy elektrowniach, jak i samych kopalniach, jest pod dostatkiem. Jak wynika z danych Ministerstwa Klimatu i Środowiska sprzed dwóch miesięcy (ostatnich dostępnych) przy elektrowniach zgromadzono ok. 4,5 mln ton, a przy ciepłowniach 5,2 mln ton. Poziom zapasów w polskich magazynach gazu wynosi niecałe 98 proc.

Poziom raportowany przez instytucje państwowe potwierdzają też spółki. Elektrociepłownia Białystok zgromadziła duże zapasy paliwa, które obecnie wynoszą niemal 90 proc. potencjału magazynowania. Spółka zabezpieczyła również dostaw … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFaktopedia – Pierdząca Tesla
Następny artykułКолишня глава дипломатії ЄС: Росія назавжди втратила Україну