A A+ A++

Część spółki ORLEN Paliwa została przejęta przez ORLEN Transport. Chodzi o usługi przewozu paliw, dzięki czemu cała działalność koncernu w zakresie transportu drogowego znalazła się w jednej spółce.

Jak informuje koncern, przejęcie części spółki ORLEN Paliwa przez ORLEN Transport umożliwi dalszą optymalizację usług przewozowych i wzmocnienie potencjału logistycznego Grupy ORLEN.

Michał Róg, Członek Zarządu ds. Handlu i Logistyki ORLEN podkreśla, że gdy w 2021 roku koncern odkupił 100 proc. udziałów w ORLEN Transport, dzięki czemu spółka ta wróciła do Grupy, zapowiadano nie tylko odbudowę własnych mocy transportowych, ale też integrację logistyki drogowej w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN.

– Skupienie całej działalności transportowej w ramach jednego podmiotu poprawi efektywność zarządzania tym segmentem, usprawni procesy zakupowe związane z rozwojem i serwisowaniem parku maszynowego, ułatwi modernizację i przyczyni się do podniesienia poziomu usług świadczonych klientom. W najbliższym czasie planujemy m.in. wyposażenie wszystkich pojazdów w inteligentne systemy bezpieczeństwa oraz działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej ORLEN Transport. Efektem integracji będzie wzmocnienie pozycji koncernu na rynku przewozów drogowych paliw – wyjaśnia Michał Róg.

Dzięki integracji, do ORLEN Transport trafiło dodatkowe 135 jednostek transportowych i 225 kierowców, a to łącznie tworzy nowoczesną flotę ponad 330 zestawów do przewozu towarów niebezpiecznych ADR klasy II i III, czyli paliw płynnych, w tym gazu. Spółka zatrudnia ponad 1000 pracowników, w tym ponad 900 kierowców. ORLEN Transport rozpoczął już realizację kontraktów w zakresie przewozów paliw płynnych na rzecz ORLEN Paliwa oraz klientów tej spółki na terenie całej Polski.

Mirosław Zubek, Prezes Zarządu ORLEN Transport zaznacza, że wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kompetencje w zakresie transportu pozyskane od ORLEN Paliwa pozwolą spółce nie tylko na wzmocnienie procesów logistycznych wewnątrz Grupy, ale również na poszerzenie skali działalności.

– Da nam to możliwość wyjścia z usługami transportu paliw płynnych poza granice naszego kraju. Połączenie pozwoli nam także zwiększyć skalę inwestycji m.in. w tabor. W przyszłym roku wydamy na to ponad 140 mln zł – zapowiada Mirosław Zubek.

ORLEN Transport to jeden z największych w Polsce dostawców usług transportu drogowego. W 2022 r. spółka przewiozła ponad 7,1 mln m sześc. paliw płynnych. Przychody spółki, generowane w oparciu o długoterminowe umowy z Grupą ORLEN i innymi koncernami paliwowymi, w 2022 r. wyniosły 193,6 mln zł. W 2015 r. podjęto decyzję o sprzedaży ORLEN Transport prywatnemu przewoźnikowi. W związku z rosnącymi potrzebami logistycznymi dynamicznie rozwijającego się koncernu, w 2021 r. Zarząd ORLEN zdecydował o ponownym włączeniu spółki do Grupy Kapitałowej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKolejki jak w PRL. Armageddon w łódzkich punktach obsługi PGE Obrót
Następny artykułProf. Balcerowicz krytykuje obietnice Tuska i spółki. Poszło o podwyżki dla nauczycieli