Sensacja w Serie A! Lider tabeli – AC Milan – przegrał na wyjeździe ze Spezią Calcio 0-2 i już w niedzielę może stracić pierwsze miejsce na rzecz rywala zza miedzy – Interu Mediolan.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga niespodziewanie należała do gospodarzy.

W 56. minucie ładną akcję Spezii wykończył Giulio Maggiore. 11 minut później kapitalnym strzałem po krótkim rozegraniu rzutu wolnego popisał się Simone Bastoni i było już 2-0!

Mina Zlatana Ibrahimovicia była pełna frustracji i niedowierzania. Szwed wraz ze swoimi kolegami był bezradny. Milan – mimo prób – nie zdołał zaskoczyć gospodarzy i zdobyć choćby bramki kontaktowej.

Milan utrzymał się na szczycie tabeli Serie A, lecz już w niedzielę na pozycję lidera może awansować druga drużyna z Mediolanu – Inter. W następnej kolejce obie ekipy zmierzą się ze sobą w meczu derbowym.