To się nazywa szczęście! Pewien archeolog-amator znalazł w Szkocji wyjątkowy piktyjski pierścień, który przeleżał w ziemi 1000 lat i wciąż ma środku swój kamień. Naukowcy aktualnie poddają go analizie, aby dokładnie określić jego wiek i pochodzenie.
Naukowcy University of Aberdeen poinformowali o niesamowitym znalezisku, jakiego podczas ostatnich wykopalisk dokonał jeden ze współpracujących z nimi wolontariuszy lub jak sam lubi siebie nazywać John Ralph, czyli bohater tej historii, “entuzjastycznych archeologów amatorów”. Mowa o pierścieniu z elementem ozdobnym w kształcie latawca, w którego środku wciąż znajduje się oczko z granatu lub czerwonego szkła – jego wiek wstępnie szacuje się na ponad 1000 lat.
Mężczyzna przyznaje, że wielokrotnie słyszał już od ekspertów, że “ma talent do znajdowania błyszczących kamyków”, ale tym razem dopiero podczas ostatniego dnia wykopalisk natrafił na coś interesującego. I chociaż początkowo pierścionek nie wzbudził w nim większego zachwytu, reakcja innego wolontariusza uświadomiła mu, że najpewniej ma w rękach coś wyjątkowego. I faktycznie tak jest, bo prowadzący wykopaliska prof. Gordon Noble określił ten skarb “prawdziwie niezwykłym”.
Odkrycie jest tym bardziej niezwykłe, że pierścienie Piktów, które udało nam się … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS