Pożyczka jest dobrym sposobem na wsparcie domowego budżetu. Obecnie firmy pozabankowe proponują wzięcie pożyczki nawet na 25 tysięcy złotych. Spłatę można rozłożyć na nawet kilkadziesiąt liczbę miesięcy. Kto korzysta na takich ofertach?
Udzielanie pożyczek pozabankowych na raty jest regulowane przez przepisy kodeksu cywilnego. Zgodnie z nimi:
● pożyczka jest udzielana na dowolny cel,
● pożyczenie pieniędzy może być odpłatne lub bezpłatne,
● zabezpieczeniem pożyczki może być weksel, dobrowolne poddanie się egzekucji lub zastaw.
– Pożyczkodawca może udzielić pożyczki na dowolną kwotę i na dowolny okres. Koszt pożyczki zależy od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania oraz od oceny zdolności finansowej klienta – wyjaśnia przedstawiciel firmy Pożyczka Ratunkowa (http://pozyczkaratunkowa.pl).
Jak i ile firma pozabankowa zarabia na udzieleniu pożyczki?
Firma udzielając pożyczki nakłada na klienta obowiązek spłaty należności w terminie. Do udzielonej kwoty doliczane są odsetki, obliczane na podstawie rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To jest podstawowe źródło dochodu firmy pozabankowej.
Dodatkowo instytucja może zaproponować różnego rodzaju dodatki – ubezpieczenia lub wsparcie medyczne. Te usługi zazwyczaj są płatne. Dzięki sprzedaży produktów dodatkowych zysk firmy się powiększa.
Pozabankowy pożyczkodawca zarabia również na opóźnieniach klienta w spłacaniu zadłużenia. W umowie pożyczki jest zapis dotyczący kary za niepłacenie należności w terminie. W zależności od ustaleń, kwota ta może być nawet kilkakrotnie wyższa niż miesięczne odsetki.
Pożyczanie pieniędzy wiąże się również z ryzykiem. Pożyczkodawca może stracić, jeśli pożyczkobiorca długo zwleka ze spłatą długu. W takim przypadku sprawa trafia do windykatora. Wtedy czas oczekiwania na należności znacznie się wydłuża.
Kredyt bankowy czy pożyczka pozabankowa?
Popularność pożyczek nie maleje. Jest wiele osobistych powodów, dla których ludzie pożyczają pieniądze. Zazwyczaj klient kieruje pierwsze kroki do banku. Tam, ze względu na obostrzenia prawne oraz wewnętrzną politykę, rzadko udaje się dostać kredyt w satysfakcjonującej wysokości. Do tego bank wymaga:
● różnych dokumentów i zaświadczeń,
● podania celu kredytu,
● stałego źródła dochodu, najczęściej pochodzącego z umowy o pracę,
● czystej historii kredytowej.
Cała procedura zwykle zajmuje dłuższy czas. Dużą wadą takiego rozwiązania jest fakt, że kredyt nie jest przyznawany, jeśli bank uzna, że ryzyko jest dla niego zbyt wysokie.
W przypadku odrzucenia wniosku o kredyt klient udaje się do firm pozabankowych. Tam proces udzielania pożyczek odbywa się na nieco innych zasadach. Pożyczka w prywatnych placówkach ma wiele zalet.
● Może zostać udzielona na kilkaset, a nawet 25 tysięcy złotych.
● Okres jej spłaty wynosi od 3 do 48 miesięcy.
● Jest przeznaczona na dowolny cel.
● Proces weryfikacji jest bardzo szybki. Pożyczkobiorca może otrzymać pieniądze w ciągu (w szczególnych przypadkach) 15 minut.
● Pożyczkodawca umożliwia skorzystanie z opcji wakacji od spłaty raty pożyczki.
● Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty poza dowodem osobistym
i własnym oświadczeniem o wysokości osiąganych dochodów.
Dla kogo pożyczki pozabankowe na raty są ratunkiem?
Na pożyczkach pozabankowych na raty mogą skorzystać osoby, które:
● nie mają stałego źródła dochodu wynikającego z podjęcia pracy zawodowej – tzn. emeryci, renciści, osoby pobierające zasiłki, pracujące na umowę o dzieło lub umowę zlecenie itp.,
● otrzymały negatywną decyzję w banku,
● potrzebują pieniędzy na cel, który nie jest finansowany przez banki, np. kupno samochodu, remont, wycieczkę, czy leczenie,
● chcą zainwestować w biznes lub zacząć zarabiać. Pożyczone pieniądze można przeznaczyć na transakcje giełdowe lub inne akcje. To dość ryzykowne przedsięwzięcie, jednak istnieją osoby, które dzięki temu mają stały dochód,
● potrzebują wsparcia finansowego swojego biznesu,
Zawarcie umowy pożyczki jest korzystne dla obu stron. Jeśli pożyczkobiorca spłaci należność w terminie, nie spotkają go żadne nieprzyjemne, dodatkowe koszty. Dzięki taniej pożyczce może łatwo zrealizować swoje marzenia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS