A A+ A++

Jedyny na całym Pomorzu specjalistyczny ośrodek z akredytacją Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego działa już od ponad trzech lat. Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi to chluba redłowskiego Szpitala im. PCK, która funkcjonuje zgodnie z wysokimi wymogami i korzysta z doświadczonej kadry.

Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w Gdyńskim Centrum Onkologii lub w anglojęzycznym skrócie: Breast Cancer Unit. To specjalistyczny oddział Szpitala Morskiego im. PCK, który otacza profesjonalną opieką pacjentki chorujące na nowotwory piersi i jako, jeden z niewielu w Polsce i jedyny na Pomorzu może poszczycić się akredytacją Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego.

Prestiżowy certyfikat, który gdyńskiemu oddziałowi udało się uzyskać w 2018 roku potwierdza kompleksową opiekę pacjentek z chorobami piersi – od momentu przekroczenia progu ośrodka, przez proces diagnostyki i koniecznego leczenia wszystko toczy się w sprawny, profesjonalny i jasny sposób. Specjaliści od walki z kobiecym rakiem wykonują zabiegi oszczędzające pierś, operacje z zaoszczędzeniem węzłów chłonnych w pasze czy amputacje piersi z jej jednoczasową rekonstrukcją.

Trzy lata specjalistycznego oddziału

O tym, jak funkcjonuje gdyńskie Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi opowiada krótki materiał wideo opublikowany przez Szpitale Pomorskie.

– Dużym nakładem pracy całego zespołu jako pierwszy ośrodek w województwie pomorskim i jeden z niewielu ośrodków w naszym kraju uzyskaliśmy akredytację Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego. Wiąże się to ze spełnianiem bardzo wyśrubowanych wymogów dotyczących diagnostyki prowadzonej w ośrodku. Udało nam się doprowadzić do skrócenia czasu oczekiwania na wynik po biopsji do siedmiu dni – wyjaśnia dr n. med. Cezary Warężak, koordynator Pododdziału Leczenia Nowotworów Piersi.

– Żeby zoptymalizować opiekę i serwis onkologiczny w tej grupie pacjentów, musimy być bardzo zwartym i świetnie rozumiejącym się, dogranym zespołem. Dzięki postępowi nauki, nowym lekom, nowym standardom postępowania w raku piersi coraz skuteczniej tę chorobę leczymy – mówi prof. dr hab. n. med. Wiesław Janusz Kruszewski, ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Pacjentki pod najlepszą opieką

Kompleksowość przekłada się nie tylko na łatwiejsze przejście przez cały proces diagnostyki i leczenia, ale także pozytywnie wpływa na odległe wyniki. Doceniają to same pacjentki, które korzystały z usług specjalistycznego oddziału.

– Cały wachlarz pomocy od samego początku. To była opieka onkologiczna, chirurdzy onkologiczni, radioterapeuci. Na każdym etapie mojego leczenia spotykałam fantastycznych, empatycznych ludzi – mówi Monika Płaneta-Fijołek, pacjentka oddziału.

Każdego roku przez pierwszy pomorski Breast Cancer Unit przewijają się setki pacjentek wymagających wsparcia dobrze współpracującego zespołu medyków. Interdyscyplinarny zespół tworzą lekarze onkolodzy, chirurdzy onkologiczni, radioterapeuci, radiolodzy i patomorfolodzy, a także personel pielęgniarski, technicy, fizjoterapeuci i psychologowie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz
Następny artykułRemont ołtarza