Puławska pływalnia sprzyjała Spartanom. Reprezentanci Biłgoraja zajęli w klasyfikacji drużynowej 2 (11 lat) i 3 miejsce (10 lat). Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali jedenastoletni “Spartanie”, Hanna Grum i Wojciech Grasza. W rywalizacji młodszych dzieci w Przeworsku biłgorajanie 11 razy stawali na podium, w tym zwyciężyli w sztafecie.

Sukces drużyn w Puławach nie byłby możliwy bez dobrych startów wszystkich zawodniczek i zawodników. Na podium udało się jednak stanąć tylko kilku z nich. Najczęściej w czołówce meldowali się wspomniani wcześniej Hanna Gum i Wojciech Grasza. Hania dwukrotnie wygrywała swoje starty i tyle samo razy była druga. Wojtek triumfował trzykrotnie i raz stanął na drugim stopniu podium. Drugie miejsce w najlepszym swoim starcie zajął Konstanty Naskiewicz. Trzecią lokatę wywalczyła Marlena Magdziarz. W kategorii dzieci 10-letnich najlepiej ze Sparty zaprezentowała się Wiktoria Wenek, dwukrotnie zajmując trzecie miejsce. Doskonale w Puławach wypadły nasze sztafety 4×50 metrów. Chłopcy zwyciężyli zarówno stylem dowolnym jak i zmiennym. Dziewczęta dwukrotnie stawały na trzecim miejscu podium.

W Przeworsku brylował Franciszek Biernat, który wygrał dwa swoje starty. Tuż za nim, na podium stawali Szymon Łukaszczyk i Krzysztof Bździuch. Wśród dziewcząt na pierwszym miejscu podium stanęła Daria Swacha. Dwukrotnie druga była Hanna Biernat.

Już w czwartek w Lublinie zaczynają się czterodniowe Mistrzostwa Polski Open i Młodzieżowców. W tej najważniejszej pływackiej imprezie nie zabraknie reprezentantów Sparty, na starcie pojawią się: Julia Duńko, Marcel Jonczak, Michał Giruć, Kornel Kulanin i Mateusz Grasza.