23 proc. badanych (osoby decyzyjne z kierownictwa lub zarządu, właściciele firm) na pytanie, czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich firma była narażona na spadek poziomu lub wręcz utratę bezpieczeństwa finansowego odpowiedziało „zdecydowanie tak”. Kolejne 14 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. Prawie jedna czwarta badanych nie potrafiła odpowiedzieć.
Zrzut ekranu 2024-11-5 o 152758
Fot.: KRD
Sytuacja wygląda najgorzej, co w podobnych badaniach jest normą, wśród firm najmniejszych, zatrudniających do dziewięciu osób. W tej grupie aż 38 proc. ankietowanych skarży się na malejące bezpieczeństwo finansowe. W większych firmach jest nieco lepiej (25 proc. twierdzących odpowiedzi w małych i 20 proc. w średnich firmach).
— Najmniejsze firmy, ze względu na mniejszą skalę prowadzenia działalności i zasoby, mają ograniczone możliwości rekompensaty rosnących kosztów prowadzenia działalności. W efekcie trudniej im zachować bezpieczeństwo finansowe, na które składają się: płynność finansowa, regulowanie zobowiązań w terminie, a także brak długów. Spełnienie tych warunków sprawia, że firma jest bardziej odporna, nawet w sytuacji rosnących wydatków.
CZYTAJ: “Konsument umarł”. Najgorsze dane od lat. „Aż trudno uwierzyć”
Czterech na dziesięciu przedsiębiorców uważa, że o stabilnych finansach świadczy również bieżąca kontrola ponoszonych kosztów. Oprócz tego, dla zacho … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS