Wisła Sandomierz przegrała 2-4 (1-1) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w meczu 32. kolejki III ligi, gr. IV. Gole dla sandomierzan strzelili Szymon Jarosz i Jakub Mażysz. W końcówce meczu Mażysz nie wykorzystał rzutu karnego. Wisła straciła szansę na utrzymanie w III lidze.

Wisła po ostatniej porażce z Czarnymi Połaniec miała już tylko matematyczne szanse na awans na pozycję dającą utrzymanie w rozgrywkach III ligi. Mimo to piłkarze Jarosława Pacholarza odważnie rozpoczęli spotkanie z KSZO 1929. Fabian Burzyński zacentrował z rzutu wolnego na głowę kolegi z zespołu, ale strzał zdołał obronić Jakub Burek. W odpowiedzi w 12. minucie z rzutu wolnego nieznacznie chybił Tomasz Persona. Znakomitą okazję miał Jakub Mażysz, który po dalekim podaniu oddał mocny strzał z powietrza, ale ponownie dobrze w bramce zachował się Burek. W 20. minucie wiślacy wyszli na prowadzenie. Po uderzeniu Mażysza z ostrego kąta piłka trafiła przed pole karne do Burzyńskiego. Piłkę po mocnym strzale pomocnika Wisły trącił jeszcze Szymon Jarosz, trafiając do siatki. Gospodarze wyrównali sześć minut później. Były piłkarz Wisły Dariusz Brągiel strzelił bramkę ładnym, technicznym uderzeniem. W pierwszej połowie swoją okazję miał też m.in. Kamil Bełczowski. Jednak uderzenie z dystansu 25-letniego kapitana obronił golkiper KSZO 1929. Z kolei bramkarz wiślaków Krzysztof Wróblewski nie dał się zaskoczyć, broniąc bardzo dobry strzał z rzutu wolnego Michała Nawrota.

W 66. minucie zespół KSZO 1929 zdobył drugą bramkę. Po zagraniu Persony i odbiciu głową Wiktora Rękasa do bramki trafił Arleison Martínez. Niecałe dziesięć minut potem Wisła straciła trzeciego gola. Fatalny błąd Rękasa we własnym polu karnym pewnie wykorzystał Nawrot. Sandomierzan było jeszcze tylko stać na jedną bramkę. W 76. minucie po podaniu Dariusza Partyki Mażysz zdobył gola. W 80. minucie piłka w zamieszaniu podbramkowym trafiła do niepilnowanego Nawrota, który płaskim strzałem ponownie trafił do siatki. W 90. minucie wiślacy mogli zdobyć bramkę kontaktową, jednak strzał Mażysza z rzutu karnego obronił Burek.

4 czerwca 2022, 17:00 – Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 4-2 Wisła Sandomierz
Dariusz Brągiel 26, Arleison Martínez 66, Michał Nawrot 74, 80 – Szymon Jarosz 20, Jakub Mażysz 76

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski – 15. Dariusz Partyka (73, 18. Mateusz Kuśmierczyk), 4. Wiktor Rękas, 5. Włodzimierz Krajewski, 30. Damian Bednarek (65, 20. Mateusz Stańczyk) – 26. Szymon Jarosz, 14. Fabian Burzyński, 6. Sebastian Taranek (73, 98. Arkadiusz Zięba), 10. Kamil Bełczowski, 8. Grzegorz Ochwat (60, 11. Szymon Rak) – 7. Jakub Mażysz.

żółte kartki: Kuzior, Brągiel, Persona, Sylwestrzak – Rękas, Partyka, Bełczowski.

sędziował: Bartosz Banasiak (Łódź).

źródło: własne / fot.: Piotr Kowalski