Pamiątkowe zdjęcie uczestników turnieju

Drużyna Szkoły Podstawowej w Modliszewicach zwyciężyła w Turnieju Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

W poniedziałek, 16 grudnia w hali sportowej w Końskich odbył się Turniej Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych (klasy VI i młodsi) o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Zagrały zespoły reprezentujące: SP nr 1 Końskie, SP Modliszewice, SP Pomyków i SP Stadnicka Wola. Obowiązywał system rozgrywek „każdy z każdym”. W trakcie zawodów przeprowadzona została pogadanka z zakresu profilaktyki uzależnień.

Nagrody dla najlepszych

Ostatecznie zwyciężyła drużyna SP Modliszewice, która zgromadziła komplet punktów. Modliszewiczanie stoczyli zacięty, wygrany przez nich 6:5, pojedynek o pierwsze miejsce z SP nr 1 Końskie. Trzecie miejsce przypadło SP Stadnicka Wola, a czwarte SP Pomyków. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Aleksander Karbownik (SP Modliszewice), który zdobył 17 bramek.

Organizatorzy, czyli KSSPR Końskie, zapewnili nagrody w postaci pucharów dla trzech najlepszych drużyn, nagrody rzeczowe i dyplomy dla każdego zespołu. Zawody odbyły się dzięki pomocy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Końskich.

Wyniki: SP1 Końskie – SP Stadnicka Wola 9:3 (5:1), SP Modliszewice – SP Pomyków 14:0 (7:0), SP Pomyków – SP1 Końskie 2:13 (2:6), SP Modliszewice – SP Stadnicka Wola 9:8 (5:4), SP Pomyków – SP Stadnicka Wola 2:12 (1:7), SP1 Końskie – SP Modliszewice 5:6 (3:2)

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Modliszewice 9 pkt. (opiekunowie Konrad Zwierzchowski, Agata Kowalczyk), 2. SP nr 1 Końskie 6 pkt. (op. Krzysztof Słonicki), 3. SP Stadnicka Wola 3 pkt. (op. Piotr Klusek), 4. SP Pomyków 0 pkt. (op. Dariusz Sokołowski).