W sobotę przed południem w Londynie doszło do spotkania, które może mieć duży wpływ na polską reprezentację. Paulo Sousa spotkał się z Mattym Cashem. Jaki był klimat tej rozmowy? Jak długo trwała? WP SportoweFakty znają szczegóły.

Piotr Koźmiński

WP SportoweFakty
/ Mateusz Czarnecki
/ Na zdjęciu: Paulo Sousa

W piątkowy wieczór Paulo Sousa, wraz z team managerem Jakubem Kwiatkowskim, obejrzał z trybun mecz Arsenal – Aston Villa. Kanonierzy wygrali 3:1, a wśród gości 90 minut grał Matty Cash.

W sobotę przed południem, w hotelu, w którym zatrzymał się selekcjoner, doszło do rozmowy Sousy z Cashem. To było pierwsze spotkanie twarzą w twarz, wcześniej rozmawiali telefonicznie.

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że rozmowa odbyła się w świetnej atmosferze. 24-letni Cash okazuje się nie tylko dobrym piłkarzem, ale też bardzo sympatycznym, otwartym człowiekiem, a wiadomo, że to tylko może pomóc w aklimatyzacji w kadrze.

Rozmowa Casha z Sousą trwała około 90 minut, ale to niejedyne ich spotkanie. Jeszcze dziś kandydat do gry w reprezentacji Polski ma się pojawić wraz z rodziną na drugim spotkaniu, w polskiej ambasadzie w Londynie.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie z dokumentami, to Cash zostanie powołany na listopadowe mecze z Andorą i Węgrami. Selekcjoner chciałby mu dać szansę debiutu jeszcze przed marcowymi barażami, o udział w których wciąż walczymy.

Czy Matty Cash będzie wzmocnieniem reprezentacji Polski?