A A+ A++

Tradycyjnie nasadzenia rozpoczynają się od bratków, których w sumie będzie 3200 sztuk. Kwiaty koloru białego i bordowego zobaczymy w miejskich kwietnikach i gazonach.

Najwięcej roślin będzie można zobaczyć w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. – Aksamitki, begonie, żeniszek meksykański, gazania lśniąca – to tylko niektóre rośliny, które spotkamy m.in. w parku. W sumie nasadzimy tam blisko 10 tysięcy kwiatów – mówi Marcin Jakubczyk.

Nowe łąki kwietne w Sosnowcu

Pozostałe kwiaty zostaną nasadzone w kwietnikach na terenie całego miasta. W tym roku pojawi się również więcej łąk kwietnych. Po raz kolejny wzdłuż ulicy 11 Listopada i w trzech nowych lokalizacjach: przy ulicach Orlej, Wawel oraz Baczyńskiego.

Łąki zostaną wysiane w kwietniu. Jeden metr kwadratowy łąki kwietnej wychwytuje tyle samo pyłów co pięcioletnie drzewo. Pomagają walczyć ze smogiem, a podczas letnich upałów wpływają na obniżenie odczuwalnej temperatury otoczenia. Nie ma konieczności stosowania sztucznych nawozów do ich pielęgnacji, tak jak w przypadku tradycyjnych trawników. Nawet niewielkie skrawki ziemi obsiane szybko wschodzącymi roślinami przyciągają pszczoły i motyle. Nie bez znaczenia jest także oszczędność energii i emisji spalin do atmosfery. Przyjmuje się, że łąki kwietne wystarczy kosić dwa razy w roku.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Płock: Policjanci oddali osocze
Następny artykułPonad 150 zespołów spróbuje swoich sił na Stadionie Śląskim