A A+ A++

Kilka lat temu branżową ciekawostkę stanowiły teledyski kręcone z użyciem telefonów komórkowych. Przyszła pora na teledyski stworzone bez wykorzystania żadnego sprzętu do nagrywania.

W lutym firma OpenAI – ta od ChatGPT – zademonstrowała nowe narzędzie, które odpowiada za generowanie realistycznych filmów na podstawie słownych opisów. Sora nie jest jeszcze dostępna publicznie, ale w ramach testów została udostępniona wąskiej grupie filmowców. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. 

Oto pierwszy teledysk stworzony przez sztuczną inteligencję Sora

Jednym z artystów współpracujących z OpenAI jest reżyser Paul Trillo. To właśnie jemu powierzono przygotowanie teledysku do utworu “The Hardest Part” amerykańskiego piosenkarza ukrywającego się pod pseudonimem Washed Out. 

Uruchom wideo

Na planie zdjęciowym nie pojawił się żaden kamerzysta, aktor, statysta czy oświetleniowiec, bo w ogóle nie było żadnego planu. Całe wideo – scena po scenie – przygotowano wpisując precyzyjne prompty do Sory. 

Prawdopodobnie po to, by użycie sztucznej inteligencji nie było oczywiste, Paul Trillo zdecydował się na sprytny zabieg artystyczny. Stylistyka retro w połączeniu z nienaturalnie szybkim i chaotycznym ruchem kamery skutecznie maskuje wszelkie niedoskonałości, ale całość i tak robi ogromne wrażenie. Przypomnijmy, że jeszcze przed rokiem w kwestii wideo AI byliśmy na etapie Willa Smitha jedzącego spaghetti. 

Uruchom wideo

Mira Murati – dyrektorka techniczna OpenAI – potwierdziła w marcowej rozmowie z Wall Street Journal, że Sora zostanie udostępniona publicznie jeszcze w tym roku. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak funkcjonuje Krotoszyńskie Centrum Usług Społecznych po przekształceniu? [WIDEO]
Następny artykułPicie kawy radykalnie zmniejsza ryzyko nawrotu raka jelita grubego