Sopot wspólnie z Uniwersytetem Humanistyczno-Społecznym SWPS stworzył platformę profilaktyczną dla publicznych placówek oświatowych. Platforma ma posłużyć do przeprowadzenia diagnozy na temat profilaktyki uzależnień w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz zaburzeń zachowania uczniów i uczennic.
Platforma pozwoli też ocenić skalę zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży oraz politykę społeczną i skuteczność działań na rzecz wypracowania planu zmian w tym zakresie.
Zespół ekspertów z Uniwersytetu Społeczno-Humanistycznego SWPS w Sopocie stworzy zestaw narzędzi, który posłuży do przebadania uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych, pracowników sopockich placówek oświatowych oraz rodziców.
Za realizację badania będzie odpowiedzialna firma PBS Sopot (Partner in Business Strategies).
PBS przeprowadzi badania we wszystkich szkołach – podstawowych i ponadpodstawowych – w Sopocie, stworzy stronę internetową platformy profilaktycznej, a także opracuje raporty z badania.
List intencyjny w sprawie realizacji projektu został podpisany w środę 5 lutego o godz. 11.30 na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS w Sopocie.
– Do końca lutego planowane jest przygotowanie przez SWPS ankiet – informuje Justyna Rozbicka-Stanisławska, główny specjalista ds. profilaktyki uzależnień UM Sopot. – W marcu i kwietniu powinny być przeprowadzane badania ankietowe. Opracowanie raportu i podsumowanie badań przez PBS planowane jest do końca czerwca. Takie terminy realizacji pozwolą budować w nowym roku szkolnym programy wychowawczo-profilaktyczne już na podstawie tych badań.
Wyniki badania będą podstawą do stworzenia gminnego programu przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych dla gminy miasta Sopotu na 2021 r.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS