A A+ A++

Bez igły, drutów czy szydełka. Makramowe ozdoby to must have wnętrzarskich i codziennych stylizacji. Jeśli marzy Ci się praktyczna siatka na zakupy, oryginalny kwietnik, naszyjnik, bransoletka, łapacz snów lub nawet torebka, to zajęcia dla Ciebie. Podczas naszych warsztatów opanujesz podstawowe sploty, poznasz rodzaje sznurków i pomocy niezbędnych do wykonania makramy. Samodzielnie zaprojektujesz i wykonasz pierwszą pracę.

Sobota, 24.04.2021, godz. 10.00-14.00
Galeria Patio, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 40 zł (CENA PROMOCYJNA) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona | opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia
prowadzenie: Lidia Żyniewicz |
więcej informacji: tel. 785 04 11 77, 87 563 85 22, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Makrama to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Popularnym przykładem zastosowania podstawowych węzłów makramy do tworzenia biżuterii z muliny są bransoletki „meksykanki”, zwane też „bransoletkami przyjaźni”.

W średniowieczu makramę stosowano głównie do ozdoby królewskich szat, w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Technika ponownie zyskała popularność w latach 70. XX wieku, obecnie, na fali powrotów do rękodzieła, przeżywa ponowny renesans.

Uczestnicy warsztatów wykonają makramę na stojakach według przygotowanego wcześniej projektu lub własnego pomysłu. Zapewniamy zarówno materiały, jak i opisy podstawowych splotów oraz fachową pomoc.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSOK Suwałki: Weekendy z historią mody: średniowieczne damskie nakrycia głowy
Następny artykułUMWMM Giżycko: „Szymany” przygotowane do ochrony przeciwpożarowej