Co więcej, Polki często definiują swoje kontakty z kobietami jako trudne. Prawie 60 proc. młodych Polek uważa, że inne kobiety często życzą im źle. Skąd taka postawa? Żyjemy w społeczeństwie, w którym kobiety są nastawiane przeciwko sobie. Często doświadczamy hejtu i krytyki właśnie z ich strony. Wciąż pracują w nas mechanizmy patriarchatu, które sprawiają, że w drugiej kobiecie widzimy rywalkę. Dlatego trudno nam budować szczere, serdeczne relacje między kobietami.
Bez lukru i stereotypów
„Sisterhood is Powerful” (siostrzeństwo to potęga) – termin spopularyzowała w latach 60. amerykańska pisarka i feministka Kathie Sarachild. W Polsce idea siostrzeństwa zbliżyła kobiety zwłaszcza w ostatnich latach, z powodu wspólnej sprawy – protestów Strajku Kobiet, tzw. Czarnych Protestów. Okazało się, że potrafimy się wspierać i sprawnie organizować w sytuacji zagrożenia naszych praw. Nie trzeba być spokrewnionym, aby móc określać się mianem „siostry” – okazywać sobie wsparcie czy wspólnie walczyć o swoje prawa i marzenia.
Dlatego tak ważne są kampanie, społeczne akcje i inicjatywy, które mają zmienić nastawienie kobiet do siebie i pokazać, że nie z rywalizacji, ale ze współpracy płynie największa wartość.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS