A A+ A++

w Japonii w połowie XX wieku był poważnym problemem. Często z powodu zbyt wysokiego zanieczyszczenia powietrza zamykano szkoły, odwoływano zajęcia na powietrzu. Na szczęście ktoś ten problem zauważył i rozpoczął walkę z trującym powietrzem. Tak zwana zielona rewolucja w Japonii rozpoczęła się na dobre w latach 70. ubiegłego stulecia. To właśnie wtedy zaczęto wprowadzać szereg obostrzeń prawnych i norm dla dużych firm. Było to wspólne działanie władz i społeczeństwa, które wychodząc na ulice, w protestach domagało się czystego powietrza.

Dzięki konsekwentnym działaniom udało się wyeliminować smog w Japonii na około 30 lat. W 2007 roku toksyczna mgła znowu pojawiła się nad Japonią. Był to smog fotochemiczny, który powstaje po połączeniu promieni słonecznych, i pyłów przemysłowych. Znaleźć w nim można m.in. ozon i tlenki azotu. Są one odpowiedzialne za zaburzenia układu oddechowego i bóle głowy. Za wystąpienie smogu w Japonii, w 2007 roku, obwiniano Chiny, które są niechlubnym liderem pod względem emisji zanieczyszczeń powietrza. Na szczęście było to jeden z niewielu epizodów.

Smog nad Japonią – sposoby walki

W japońskiej zielonej rewolucji pomógł rozwój energetyki jądrowej i wysokie ceny benzyny, które zmotywowały producentów, … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSonic w najnowszym Humble Bundle. Paczka gier z szybkim jeżem w dobrej cenie
Następny artykułSmog w Chinach