A A+ A++

Warszawa dzisiaj żyje Świętem Wojska Polskiego, które obchodzone jest z wielkim rozmachem i międzynarodowym akcentem. Ponad 2500 żołnierzy z różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP maszeruje przez stolicę, a dołączają do nich blisko 100 żołnierzy z wojsk sojuszniczych, w tym z USA, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Reprezentacje Eurokorpusu oraz Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO wnoszą dodatkowy wymiar międzynarodowy do tej imponującej uroczystości.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Nie tylko piechota, ale i najnowocześniejszy sprzęt wojskowy jest dzisiaj na widoku. Ulicami Warszawy przejeżdża 220 jednostek sprzętu – od zaawansowanych czołgów po pojazdy opancerzone i nowoczesne systemy artylerii oraz obrony przeciwlotniczej. To unikalna okazja dla mieszkańców i turystów, by zobaczyć z bliska sprzęt, który zazwyczaj pozostaje poza ich zasięgiem.

@warszawawpigulce♬ dźwięk oryginalny – WarszawawPigulce

Kulminacyjnym punktem defilady są przeloty statków powietrznych. Niebo nad Warszawą przecinają myśliwce i śmigłowce, zarówno polskie, jak i należące do naszych sojuszników, wykonując manewry i pokazy, które zachwycają zgromadzonych widzów. Samoloty F-35 i Apache, które są symbolem amerykańskiego zaangażowania w obronność NATO, wzbudzają szczególne emocje.

Wydarzenie to, pełne ducha współpracy i sojuszu, nie tylko umacnia więzi międzynarodowe, ale również przypomina o znaczeniu i sile polskich Sił Zbrojnych. Święto Wojska Polskiego jest więc nie tylko świętem żołnierzy, ale wszystkich Polaków, którzy dzięki nim mogą czuć się bezpiecznie każdego dnia.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBurze – ostrzeżenie meteorologiczne nr 81
Następny artykułNowy zbiornik retencyjny w Redzie: Więcej zieleni i mniejsze ryzyko podtopień