Branża ślubna odżyła po pandemii i nie narzeka na liczbę klientów. Zmienia się jednak podejście do organizacji wydarzenia. Mniejsza liczba gości, ślub w środku tygodnia czy kameralne przyjęcie za granicą to tylko niektóre zmiany, jakie dostrzegamy na rynku.
Ślub to dla niektórych najważniejszy dzień w życiu, którego nie sposób powtórzyć. Szacuje się, że w ostatnich dwóch latach wydatki na wesele wzrosły o około 30 proc. Czy można zaoszczędzić na weselu? Rozwiązaniem może być np. skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy znają branżę i wiedzą, gdzie szukać oszczędności. Warto jednak pamiętać, by nie ulec pokusie niskich kosztów i dokładnie sprawdzić firmę, z którą chcemy umowę podpisać.
Jak się okazuje, inflacja nie odbiła się negatywnie na całej branży. Niektórzy wykorzystali moment i gdy wielu zamykało biznesy, postanowili spróbować swoich sił. Dotyczy to jednak drobniejszych przedsiębiorców: operatorów, fotografów czy muzyków, którzy wcześniej takie zajęcia traktowali jako hobby.
Zapytaliśmy również, jak najlepiej przygotowywać umowy, żeby zarówno młodzi, jak i właściciele obiektu mieli jasną sytuację i w trakcie finalizacji świadczeń nie okazało się, że są ukryte koszty. Nie warto sobie dokładać stresu tam, gdzie nie trzeba.
Na koniec wyjaśniamy, od jakich prezentów należy opłacić podatek i w jaki sposób legalnie można go uniknąć.
Goście:
- 0’51” Agnieszka Kudela, Wytwórnia Ślubów — o pomocy wedding planerki
- 15’15” Angelika Kołodziej, Dreamy Wedding — o organizacji ślubu za granicą
- 27’50” Adrian Górny, Folwark Wąsowo — o zmieniających się standardach weselnych sal
- 40’26” Anna Misiak, kancelaria MDDP — o podatkach od prezentów ślubnych
Magdalena Garbacik
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS