Drożej w weekend – do takiego zróżnicowania cen biletów klienci się już przyzwyczaili, ale teraz okazuje się, że zwiedzający Legoland z zapartym tchem będą oglądać prognozy pogody. Jeśli dzień będzie słoneczny, zapłacą więcej.
Merlin Entertainments, właściciel parków tematycznych, w tym Legolandu, już różnicuje ceny ze względu na godziny w szczycie i poza szczytem. Teraz zmienia cennik – zwiedzanie w słoneczny dzień wolny będzie droższe niż deszczowe godziny w środku tygodnia. Jak zaznaczono w komunikacie BBC News, “dynamiczne ceny” mają reagować szybciej na popyt (nie doprowadzając do przeludnienia parków) i stanowią sposób na odbicie się z dołka finansowego spowodowanego pandemią.
– Testowaliśmy dynamiczne ceny w 2023 roku i odnotowaliśmy najwyższe wyniki w zakresie zadowolenia gości w historii firmy i siedem milionów dodatkowych zwiedzających. To utwierdza nas w przekonaniu, że zmiany idą w dobrym kierunku – zaznacza dyrektor naczelny Scott O’Neil. I podaje przykład, że nie zdarza się już oczekiwanie przed najpopularniejszymi kolejkami dłuższe niż godzina, co niestety się wcześniej miało miejsce.
Elastyczne ceny biletów będą ustalane m.in. za pomocą bieżących analiz dokonanych przez AI. Gdy się więc okaże, że słoneczna wakacyjna sobota jest mniej oblegana niż poprzednie, ceny zostaną obniżone. Podobnie jak w zimowy dzień turystów będzie więcej, koszt biletu może wzrosnąć do poziomu wyższego niż zwykle obowiązujący “poza szczytem”. Łącznie te zmiany dotkną około 20 popularnych parków.
W poniedziałek Melin poinformował, że w 2023 roku osiągnął rekordowe przychody w wysokości 2,1 mld funtów rocznie, co oznacza wzrost o 8 proc. rok do roku. Większość przychodów pochodzi od turystów odwiedzających stolicę Wielkiej Brytanii. Według firmy co czwarty odwiedzający Londyn był w atrakcji zarządzanej przez Merlina.
Cześć parków rozrywki zarządzanych przez Merlin Entertainments:
- Legolandy,
- Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w Wielkiej Brytanii,
- Alton Towers to porzede wszystkim kolejki dla poszukiwaczy ryzka i mocnych wrażeń w Wielkiej Brytanii,
- Chessington World of Adventures z zoo w Wielkiej Brytanii,
- Thorpe Park z roller costerami w Wielkiej Brytanii,
- The Bear Grylls Adventure w Wielkiej Brytanii,
- The Dungeons (sześć w Wielkiej Brytanii, dwa w Niemczech, jeden w Holandii i jeden w Chinach),
- DreamWorks Tours: Shrek’s Adventure w Wielkiej Brytanii
- Heide-Park, największy park rozrywki w północnych Niemczech,
- Gardaland we Włoszech,
- Parki Śwniki Peppy (dwa w USA, jeden w Niemczech.
Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach “ostatnich stron gazet”. Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windsorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS