W dniach 11-15 stycznia we Francji odbywają się Mistrzostwa Świata w Lodowym Pływaniu „IISA 5th World Championship”. Udział bierze w nich Sławomir Wilkowski z Kędzierzyna-Koźla i zbiera medalowe żniwo.

12 stycznia wieczorem sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym Michał Perl, Ola Bednarek, Paweł Bednarczyk, Sławomir Wilkowski (Kędzierzyn-Koźle) zajęła drugie miejsce, czyli srebrny medal. Do pierwszego miejsca zabrakło im 4 setne sekundy. Kolejnego dnia ta sama drużyna w tym samym składzie w sztafecie stylem zmiennym zdobyła srebro.

14 stycznia rano Sławomir Wilkowski stylem grzbietowym zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 24-29 oraz pobił rekord świata. Zdobył też srebrny medal w kategorii Open. Przed kędzierzynianinem następne starty.

W zawodach startuje także drugi kędzierzynianin Rafał Barton z Wodniackiego Klubu Sportowego AQUA Active Kędzierzyn-Koźle – najmłodszy uczestnik imprezy. Zdobył złoto na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i złoto na 50 metrów stylem grzbietowym.

International Ice Swimming Association (IISA)powstało w 2009 roku z wizją uczynienia pływania w lodowatych wodach nowym sportem. Sport ten uprawia się w wodzie o temperaturze 5 stopni Celsjusza lub niższej. Jest to sport ekstremalny o znacznych korzyściach zdrowotnych i psychicznych.