A A+ A++

Śląski Ogród Zoologiczny pogrążony jest w głębokim smutku po stracie jednego z najbardziej charakterystycznych mieszkańców – tygrysicy Tajgi, która odeszła “za tęczowy most”, pozostawiając po sobie pustkę w sercach pracowników i odwiedzających.

Śląski Ogród Zoologiczny żegna Tajgę: Symbol walki z nielegalnym handlem tygrysami

Tajga, urodzona 9 czerwca 2008 roku w Czechach, w Parku Egzotycznych Zwierząt, stała się nie tylko symbolem majestatycznej siły natury, ale również przypomnieniem o ciemnych stronach związanych z nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami.

– Tajga urodziła się 9 czerwca 2008 roku w Czechach, w Parku Egzotycznych Zwierząt, prawdopodobnie już nieistniejącej instytucji. Pochodzenie Tajgi łączy się z historią nielegalnego handlu częściami zwłok tygrysów – czytamy na stronie chorzowskiego ZOO. 

Przybyła do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego 26 kwietnia 2010 roku, szybko zdobywając serca zarówno pracowników, jak i odwiedzających dzięki swojej niezwykłej postawie i urokowi. Jej obecność w zoo była nie tylko okazją do podziwiania piękna dzikiej natury, ale również momentem edukacyjnym, podkreślającym potrzebę ochrony zagrożonych gatunków.

Niestety, z powodu podeszłego wieku i choroby, Tajga opuściła ten świat, pozostawiając po sobie pustkę i smutek. Jej odejście jest nie tylko stratą dla Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, ale dla wszystkich, którzy mieli okazję ją poznać i pokochać.

– Niestety dzisiaj musimy podzielić się z Wami smutną wiadomością o odejściu Tajgi, spowodowanym podeszłym wiekiem i chorobą. To ogromna strata dla naszego ZOO i wszystkich osób, które miały okazję poznać tę wspaniałą istotę. Dziękujemy Ci Tajga za wszystkie niezapomniane chwile, jakie nam dostarczyłaś. Dziękujemy Ci za Twoją obecność i miłość, którą nam ofiarowałaś. Pamięć o Tobie pozostanie z nami na zawsze.  Będziemy tęsknić za Tobą. Prosimy o wyrozumiałość i wsparcie w tym trudnym dla nas czasie – apelują pracownicy ZOO.

Tajga nie tylko była częścią zoologicznej rodziny, ale również ważnym przypomnieniem o konsekwencjach ludzkich działań wobec natury i dzikich gatunków. Jej historia i dziedzictwo będą kontynuowane w edukacyjnych programach ogrodu, mających na celu podnoszenie świadomości na temat ochrony tygrysów i innych zagrożonych gatunków.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPierwsza wielka wymiana książek dla dzieci w Chojnicach
Następny artykułAnna Popek raz włączyła nowe “Pytanie na śniadanie” TVP. Tylko się zdenerwowała