A A+ A++

W Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się Stand-Up inny niż znane do tej pory, bo… historyczny. Łukasz Zimnoch i Józef Krzyk, znani dotąd z wycieczek po zabytkowych obiektach naszego regionu, m.in. Elektrociepłowni w Zabrzu, zespole pałacowym w Świerklańcu, czy koloniach robotniczych okolicznych miejscowości, wystąpią teraz w nieco odmiennej roli.

 
Co prawda wydarzenie odbędzie się dopiero 29 września (niedziela), ale bilety są już w sprzedaży. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona (w sprzedaży na stronie GTW dostępnych jest jeszcze tylko 49 sztuk).

Historyczny stand-up

Stacja Artystyczna Rynek przygotowała tym razem coś dla miłośników komediowych występów na żywo oraz… dziejów Śląska. Do SAR zawitają Łukasz Zimnoch oraz Józef Krzyk ze stand-up’em „Śląska historia niesamowita”.

Redaktor Józef Krzyk i doktor Łukasz Zimnoch skrzyżują rapiery spierając się o przeszłość Śląska w trakcie pierwszego stand-up nt. historii Śląska. Opowieść będzie o świętych i grzesznikach, zdobywcach i tych, których przerobiono na kanonenfutter. Gawęda zyska rumieńców dzięki historiom, których próżno szukać w podręcznikach. Dowcipnie i ze swadą o spełnionych marzeniach i zaprzepaszczonych szansach i o tym, co by się stało, gdyby nie pech i odrobina szczęścia. Przekornie i z uśmiechem nawet o niewesołych epizodach i tragicznych bohaterach. Pojawią się także fragmenty w języku śląskim – informują organizatorzy.

Zapraszamy na doskonały stand-up, który odbędzie się w niedzielę 29 września, początek o godz. 17:00. Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu wydarzenia do kupienia w Stacji Artystycznej Rynek (wtorek – piątek od godz. 12:00 do 20:00, niedziela od godz. 15:00 do 19:00) oraz na stronie GTW

– dodaje SAR.

Łukasz Zimnoch i Józef Krzyk ze stowarzyszenia Wrazidlok znani są z wielu organizowanych na Śląsku wycieczek historycznych, zwanych Rajzami. Oprowadzali zainteresowanych po nieczynnej elektrociepłowni w Zabrzu, a także dawnym hotelu Admiralspalast w tym samym mieście, organizują spacery po koloniach robotniczych różnych śląskich miejscowości, a także tutejszych zespołach pałacowo-parkowych – m.in. w Pławniowicach i Świerklańcu. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć na stronie wrazidlok.org w zakładce Aktualności.

Wydarzenie w serwisie facebook.com można znaleźć tu.

(żms)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułТаропрогноз на 26 серпня-1 вересня 2024 року: що карти нам віщують
Następny artykułDzwonił lekarz, mówił o akcji ratowania życia córki. Liczył się czas, „kurier przybył natychmiast”