Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-1) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w spotkaniu derbowym 38. kolejki III ligi, gr. IV. Sandomierzanie spadli w tabeli na 13. lokatę z przewagą siedmiu punktów nad miejscem spadkowym.

Przed spotkaniem faworytem starcia derbowego była drużyna KSZO 1929, która w ostatnich trzech meczach nie przegrała. Jednak pierwsi lepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli wiślacy. Po dokładnym podaniu z okolicy linii środkowej źle interweniował Mateusz Zając, bramkarza gości uprzedził Mateusz Stańczyk, ale całą sytuację wybiciem wyjaśnił Jakub Głaz. W 20. minucie Stańczyk wywalczył piłkę na połowie rywali, podał do Krzysztofa Zawiślaka, a ten błyskawicznie odegrał do Stańczyka, niestety skrzydłowy Wisły oddał za lekki strzał i na dodatek w środek bramki. KSZO przycisnął gospodarzy w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 44. minucie po rzucie rożnym piłkę głową do bramki skierował Robert Majewski. W ostatniej akcji pierwszej części meczu z rzutu wolnego strzelał Sebastian Taranek, ale dobrze ustawiony był Paweł Lipiec.

W 57. minucie dobra sytuację miał Adrian Kajpust, lecz uderzył niecelnie z szesnastu metrów. W drugiej połowie dała się zauważyć przewaga wiślaków, jednak nie wynikły z tego dobre szanse na zdobycie wyrównującej bramki.

29 maja 2021, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Robert Majewski 44

Wisła: 12. Michał Jurewicz – 14. Adrian Kajpust, 3. Kacper Serek, 7. Marcin Sudy, 15. Diel Spring – 17. Krzysztof Zawiślak (68, 13. Kacper Pieniążek), 99. Sebastian Taranek, 30. Mateusz Chmielowiec (73, 24. Cezary Charszla), 23. Adam Antochów (46, 8. Jakub Siedlecki), 20. Mateusz Stańczyk (55, 11. Bartosz Klockowski) – 10. Miłosz Matuszewski.

KSZO: 12. Paweł Lipiec – 15. Jakub Głaz, 2. Mateusz Zając, 3. Robert Majewski (61, 11. Adam Nowak), 16. Tomasz Persona – 29. Dawid Zalewski (61, 5. Jakub Pawlik), 4. Damian Mężyk, 10. Dariusz Partyka, 19. Michał Paluch, 18. Paweł Kaczmarek (79, 7. Jakub Chrzanowski) – 99. Szymon Stanisławski.

żółte kartki: Kajpust – Zając.

sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).