rozwiń ›
Kiedyś małe hatchbacki to była siła. Dziś oddają pole crossoverom, ale…
Odwrót od miejskich hatchbacków to głównie efekt tego, że klienci szukający auta z salonu coraz częściej celują w małe SUV-y i crossovery. Taka teraz moda, choć nie da się też zaprzeczyć, że tzw. B SUV-y pod pewnymi względami faktycznie wypadają od hatchbacków lepiej. Natomiast w przypadku rynku wtórnego, gdy znaczenie zaczynają mieć maksymalnie niskie koszty eksploatacji, prosta konstrukcja i tanie OC, do gry znów wracają nasi starzy dobrzy znajomi. Pod lupę bierzemy więc cztery popularne modele segmentu B w cenie ok. 30 tys. zł i sprawdzamy, które z tych aut najlepiej sprawdzi się w roli dzielnego towarzysza codziennej eksploatacji.
I choć te cztery modele stanowią tylko wycinek segmentu, to jednak nasi bohaterowie są na tyle utalentowani, że coś dla siebie znajdą tu różnorakie grupy kupujących. Adlaczego nie ma nic z Włoch? Przecież to Włosi specjalizują się w małych autach, jak w zasadzie nikt inny? Ano owszem, specjalizują się, tyle że za ok. 30 tys. zł da się akurat kupić coś ciekawszego niż (Grende) Punto po milionie liftingów. Punto to świetne auto, ale… nie w tej cenie. Co z Francuzami? I choć tym razem ani Clio, ani 208 do zestawienia nie weszły, to i na nie przyjdzie czas. Choćby dlatego, że są to modele, które zazwyczaj odznaczają się znakomitą relacją ceny do wieku.
Hyundai, Opel, Skoda czy Toyota? Oto najlepsze małe auta za ok. 30 tys. zł
Tym razem stawiamy na: Hyundaia i20 II, Opla Corsę E, Skodę Fabię III i Toyotę Yaris III. Czyli Europa kontra Azja – kto wygra? Sprawdźcie poniżej. Uwaga: skupiamy się na względnie prostych silnikach benzynowych, bo choć małe diesle potrafią być szokująco oszczędne, to jednak po latach ryzyko jakiejś poważnej usterki jest jednak odrobinę wyższe niż w nieskomplikowanym, wolnossącym benzynowcu. Pamiętaj: małe hatchbacki często służyły we flotach, jako auta nauki jazdy, pracowały w przewozie osób i jako woły robocze u dostawców jedzenia – podczas oględzin warto mieć to z tyłu głowy.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS