Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu, celem zmiany jest zapewnienie placówkom handlowym możliwości sprawnego przyjmowania towarów dostarczanych do tych placówek, tj. rozładowywania, przyjmowania i ekspozycji towarów (na półkach sklepowych), by były one powszechnie dostępne dla obywateli.
Według projektodawców, czasowa rezygnacja z obowiązywania zakazu wykonywania czynności związanych z handlem polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towaru pierwszej potrzeby oraz powierzania pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania takich czynności, nie niesie za sobą żadnych kosztów, zarówno dla sektora jednostek finansów publicznych jak i dla przedsiębiorców.
Korzystanie z możliwości dostarczania towarów w (poza świąteczne) niedziele nie będzie bowiem obligatoryjne dla przedsiębiorców. Ewentualny koszt po stronie przedsiębiorców należy ocenić jako marginalny – napisano w uzasadnieniu.
18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. (PAP)
autor: Longina Grzegórska-Szpyt
lgs/ drag/
Zobacz również:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS