A A+ A++

Według resortu, rozwiązanie ma charakter wyjątkowy i będzie mogło zostać zastosowane w stosunku do bardzo ograniczonej liczby więźniów. O tym, czy skazanemu zostanie udzielona przerwa w skazaniu, decydować ma sąd penitencjarny na wniosek dyrektora zakładu karnego.

zobacz także:

Ustawa stanowi, że w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu CO-VID-19 sąd penitencjarny, na wniosek dyrektora zakładu karnego, zatwierdzony następnie przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, może udzielić skazanemu przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności. Przesłanką negatywną ma być uzasadnione przypuszczenie, że osadzony w czasie pobytu poza zakładem karnym nie będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności popełni przestępstwo, lub nie będzie stosował się do wytycznych, poleceń lub decyzji właściwych organów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 lub leczeniem zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

zobacz także:

Wniosek dyrektora zakładu karnego może wynikać z tego, że udzielenie przerwy skazanemu mogłoby przyczynić się do ograniczenia albo wyeliminowan … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWisła Kraków. Skowronek: Aby wyjść z kryzysu trzeba pokazać charakter
Następny artykułStudenci z Lęborka, Maszewa i Charbrowa produkują przyłbice ochronne dla służb. Potrzebują wsparcia!