Skarby Srokowa znalazły się wśród dziewięciu nowych ścieżek questingowych na terenie Lokalnej Grupy Rybackiej „Wielkie Jeziora Mazurskie”. Łącznie jest to ponad 60 km tras pieszych, rowerowych oraz pierwszy na świecie Quest Houseboat’owy.
Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania. Miłośników zabytków architektury z pewnością zainteresują „Skarby Srokowa”, po zdobyciu których będą mogli udać się do Zabrostu Wielkiego, tuż przy granicy z Rosją, aby spróbować „ocalić od zapomnienia” niezwykłą wieś historyczną, założoną w XVI wieku.
Dzięki nowo powstałym questom, w czasie wędrówek z narratorami, można dowiedzieć się też „co kryją mazurskie lasy” (Pozezdrze), a także zgłębić „mazurską opowieść śladami tajemniczego sołtysa” (Marcinowa Wola). Sympatycy rowerowych wycieczek będą mogli przeżyć niezwykłą „przygodę z duchem”, jadąc wzdłuż linii brzegowej Jeziora Gawlik. Dla spragnionych wrażeń, na mazurskich jeziorach czeka przygoda „nad świętym jeziorem”, którą można przeżyć na pokładzie Houseboat’a. Dzięki temu możliwe będzie poznanie historii Ogonek z innej perspektywy…
Ulotki questowe dostępne są w biurach LGR „Wielkie Jeziora Mazurskie” (Wilkasy i Węgorzewo), u opiekunów questów oraz do pobrania na stronach internetowych: www.mazurylgr.pl, www.questing.pl. Możliwa jest również realizacja questów dzięki aplikacji mobilnej questing.pl, do pobrania w sklepie Play lub Apple Store. Quest dotyczący Srokowa można pobrać tutaj i tutaj.
Questy powstały z inicjatywy stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”, w ramach projektu „Questingowy Projekt Współpracy”, realizowanego w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014-2020. red
Zdjęcie główne: Przechadzając się ulicami Srokowa można poznać wiele interesujących historii. Fot. Robert Majchrzak
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS