A A+ A++

Rozwój technologii dostrzegamy w wielu dziedzinach, które mają wpływ na codzienne życie. Precyzyjne skanowanie 3D przy pomocy lasera wykorzystywane jest budownictwie i geodezji, jednak korzystają z niego również inne branże. Skaning laserowy znalazł zastosowanie w inwentaryzacjach budowlanych, przy pomiarach instalacji przemysłowych i badaniach skorupy ziemskiej, takich jak deformacje i odkształcenia. Skanowanie 3D wykorzystuje się także w motoryzacji, kryminalistyce, przemyśle filmowym i stomatologii. Jego zaletą jest dokładność i szybkość pomiaru. Warto wykorzystać skanowanie 3D, jeśli planujesz remont lub rozbudowę budynku, który nie posiada pełnej dokumentacji. Skaning laserowy sprawdzi się również w przypadku konieczności pomiaru w wysokiej jakości. Jeżeli interesuje Cię usługa skanowanie 3D Warszawa lub okolicach, warto skorzystać z oferty PKIG – firmy, która na warszawskim rynku geodezyjnym działa od 12 lat.

Na czym polega skanowanie 3D?

Warszawa jest dobrym przykładem miasta, w którym badania geodezyjne wykonywane tradycyjną metodą mogą zakłócać komfort mieszkańców. Duże natężenie ruchu ulicznego i pieszego sprawia, że wielogodzinny pomiar estakady drogi ekspresowej albo tunelu metra byłby uciążliwy. Na szczęście na ratunek przychodzi laserowe skanowanie 3D. To nowoczesna metoda pomiarowa o wysokiej precyzji, która znacznie skraca czas konieczny do uzyskania pożądanych efektów. Skaner laserowy potrafi zarejestrować setki tysięcy obserwacji w ciągu sekundy! Dzięki temu powstaje chmura punktów – składające się z milionów punkcików odwzorowanie rzeczywistego obiektu w odniesieniu do lokalnych układów współrzędnych. Każdą z chmur można modelować lub łączyć w oprogramowaniu typu CAD lub wykorzystać jako odniesienie w specjalistycznych programach.

Skanowanie 3D znacznie przyspieszyło pomiary geodezyjne. Dzięki automatycznemu pozyskiwaniu danych minimalizuje się ryzyko powstania błędów, a pomiary mają milimetrową precyzję. Na wyniki nie wpływają warunki oświetleniowe ani przejrzystość, dlatego pomiar laserowy jest możliwy w niemal każdych warunkach. Warto dodać, że skanowanie 3D jest w pełni bezpieczne. Stosowane w urządzeniach lasery nie mają wpływu na organizm człowieka ani środowisko. Duży zasięg lasera sprawia, że nie ma konieczności ustawiania urządzeń pomiarowych w niebezpiecznych miejscach. Stan obiektu jest wykonywane w czasie rzeczywistym, a w przypadku złej dostępności obiektu – możliwe jest dokonanie pomiaru z różnych stron.

Skanowanie 3D w Warszawie – wybierz PKIG

Jak spośród wielu firm na rynku wybrać najlepszą? Warto postawić na pasję i doświadczenie. Zespół PKIG tworzy 40 inżynierów o różnych specjalnościach, którzy zajmują się inżynierią odwrotną. Firma wykorzystuje mocne strony specjalistów, dzięki czemu zlecenia realizowane są sprawnie i z dużym zaangażowaniem. W realizacji licznych projektów, głównie na terenie Warszawy, firma wykorzystuje nowoczesne skanery laserowe szwajcarskiej firmy Leica oraz dedykowane oprogramowanie specjalistyczne. W przypadku dużych przestrzeni i słabo dostępnych miejsc, specjaliści wykorzystują również drony. Skanowanie 3D można wzbogacić także poprzez pomiary fotogrametryczne i geodezyjne.

Ile kosztuje skanowanie 3D: Warszawa i okolice

Choć technologia skanowania laserowego jest stosunkowo nowa, w praktyce jest tańsza od tradycyjnych metod. Dzieje się tak za sprawą znacznie krótszego czasu realizacji projektów. Przykładowo: skanowanie 3D domu jednorodzinnego zajmuje jeden dzień. Podobny czas poświęca się na pomieszczenia biurowe do 2 000 m2 oraz obiekty zabytkowe do 1 000 m2. Na cenę skanowania 3D w Warszawie, które jest realizowane przez PKIG, składa się wielkość i sposób skomplikowania obiektu, cel projektu rodzaj skanowania: z kolorem lub bez.

Aby otrzymać precyzyjną wycenę skanowania laserowego, skontaktuj się z pracownikami PKIG. Wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej, zadzwoń pod numer: 533 679 247 lub wyślij e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzkolenie służb i MDP na terenie muzeum w Bóbrce
Następny artykułИз-за обстрелов РФ в Херсонской области погибли двое гражданских