Bardzo pechowo rozpoczął się nowy sezon Serie A dla Juventusu. Turyńczycy pod wodzą nowego trenera Massimiliano Allegrego w 1. kolejce zmierzyli się z Udinese. Od samego początku spotkania dominowali i już w 3. minucie objęli prowadzenie, dzięki trafieniu Paulo Dybali. Dwadzieścia minut później było już 2:0 za sprawą Juana Cuadrado.

Włosi zachwycają na Euro 2020. “Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu”

Wszystko zaczęło się jednak walić w drugiej połowie przez Wojciecha Szczęsnego. Najpierw w 53. minucie Polak faulował w polu karnym Roberto Pereyrę, który następnie pokonał go z jedenastu metrów. Pół godziny później Szczęsny popełnił fatalny błąd. W polu karnym piłkę odebrał mu Gerard Deulofeu i skierował piłkę do pustej bramki.

Włosi piszą o transferze Ronaldo. Trzy możliwości. Jeden kierunek sensacyjny

VAR anulował bramkę Cristiano Ronaldo. Oburzyło to siostrę piłkarza

W samej końcówce doliczonego czasu gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Cristiano Ronaldo, który wcześniej zastąpił na boisku Alvaro Moratę. Gol Portugalczyka został jednak anulowany przez system VAR, który dopatrzył się minimalnego spalonego.

Italy Soccer Serie A“Fatalny, katastrofa, koszmar”. “Show” Szczęsnego znalazł odzew we włoskich mediach

Ta decyzja odebrała Juventusowi trzy punkty i bardzo nie spodobała się siostrze Cristiano Ronaldo – Elmie, co wyraziła wymownym wpisem na swoim Instagramie. – Gdybyś miał moje ramię, byłbyś za nim. Trzeba wymienić duży rozmiar na średni – napisała Elma dos Santo Aveiro. – Rozpoczyna się kradzież – dodała sugerując, że sędziowie we Włoszech nie są przychylni drużynie z Turynu.