A A+ A++

Kilkadziesiąt redakcji mediów ogólnopolskich oraz lokalnych w geście solidarności opublikowało na swoich stronach internetowych reportaż dziennikarza TVN24 Piotra Świerczka “Siła kłamstwa”, opowiadający o nieznanych faktach dotyczących tak zwanej “podkomisji smoleńskiej” kierowanej przez Antoniego Macierewicza.

Były minister obrony po emisji reportażu złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a ta wszczęła wobec TVN24 postępowanie. Dziennikarzom zarzuca się “propagowanie działań sprzecznych z prawem, polską racją stanu i działań zagrażających bezpieczeństwu” oraz “nierzetelność i nieobiektywność”. Autor reportażu Piotr Świerczek w grudniu ubiegłego roku otrzymał za niego nagrodę Grand Press.

2 stycznia redakcja Faktów TVN oraz TVN24 wydała następujące oświadczenie: W TVN24 w materiale “Siła kłamstwa” podaliśmy w wątpliwość rzetelność prac tak zwanej podkomisji Macierewicza. Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej.

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych.

W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa.

Poniżej publikujemy reportaż Piotra Świerczka “Siła kłamstwa”: https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-2301,S00E2301,863125

Fot. TVN24

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwycięży wolność słowa? UW zabiera głos ws. Warchoła
Następny artykułWkrótce będzie można zdobyć książkę „Radziwie – szkice o historii i architekturze”