Olivia Różański, Daria Szczyrba i ich koleżanki znalazły sposób na radomianki. Jesienią w Legionowie było 3:0, teraz w Radomiu 3:1

W meczu 17. kolejki Tauron Ligi trzynaste zwycięstwo w sezonie 2021/2022 odniosły siatkarki IŁ Capital Legionovia. W ostatni piątek podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego pokonały w Radomiu miejscową Radomkę 3:1. Była to ważna wygrana i to za trzy punkty, bo rywalki „deptały po piętach” naszej drużynie w walce o trzecią lokatę fazy zasadniczej. MVP radomskiego spotkania została Olivia Różański, która w meczu zdobyła 25 punktów (20 atakiem i 5 blokiem). To już szóste tego typu wyróżnienie Oliwki w tym sezonie

Po wyrównanym początku spotkania, przy zagrywce Alicji Grabki legionowianki odskoczyły na 8:4 i powoli przejmowały inicjatywę na parkiecie w nowej radomskiej hali. Liderką w ataku była Olivia Rożański, wspomagała ją Yaprak Erkek i w połowie seta Legionovia miała już dziewięć punktów przewagi (15:6). Radomianki mimo dobrego przyjęcia miały kłopoty ze skończeniem akcji i traciły kolejne punkty. Końcówka pierwszego seta w zasadzie bez historii. Nasz drużyna „zbiła” gospodynie.
Druga partia była bardziej wyrównana. Radomianki poprawiły grę w ataku. W ich zespole dobrze spisywała się doświadczona Belgijka – Freya Aelbrecht, w naszej ekipie obok O. Różański punktowała Gyselle Silva Franco (16:16). Błędy gospodyń i punktowe bloki naszej drużyny dały jej cztery oczka przewagi (21:1) 7. Choć w końcówce podopieczne Riccardo Marchesiego po skutecznych atakach F. Aelbrcht zniwelowały straty i  było 22:22, to z wygranej cieszyła się nasza drużyna po udanym ataku zmienniczki, Darii Szczyrby.

W kolejnej odsłonie radomianki, po dobrej grze środkowych, wyszły na prowadzenie 4:1 i utrzymywały tę przewagę (8:4), a wszystkie ataki zaczęła kończyć Katarzyna Zaroślińska – Król. W naszej drużynie na siatce uaktywniła się Gyselle Silva i głównie dzięki jej atakom udało się zniwelować straty do dwóch punktów (11:9). To jednak nie odmieniło losów seta, bowiem gospodynie nadal kontrolowały sytuację na boisku (17:15 i 22:20) i  komentator telewizyjny pokusił się nawet o sformułowanie, że „Legionovia gasnie” W końcówce podopieczne Riccardo Marchesiego kończyły wszystkie piłki, a seta na korzyść Radomki zakończyła szwedzka przyjmująca Alexandra Lazić. Czyżby Legionovia rzeczywiście „gasła” i o wyniku spotkania miałby zadecydować tie-break?
Nic z tych rzeczy. W czwartym secie nasza drużyna podjęła walkę. Alicja Grabka śmielej zaczęła uruchamiać środkowe -Aleksandrę Grykę i Maję Tokarską, w obronie szalała legionowska kapitan Iza Lemańczyk. Nasze siatkarki w końcówce seta prowadziły 18:16, ale potem dwupunktowe prowadzenia miała Radomka. Na finiszu tego seta trwała walka punkt za punkt i lepiej presję zniosła nasza drużyna. Autowy atak bez bloku Natalii Murek zakończył ten set i mecz. Brawo!
13 bm. (godz. 20), w kolejnej kolejce legionowianki w swojej hali mają zaplanowany mecz z MKS Energą Kalisz.
E. Leclerc Moya Radomka Radom – IŁCapital Legionovia Legionowo 1:3 (14:25, 23:25, 25:23, 25:27). Legionovia: Grabka (4), Różański (25), Tokarska (7), Silva (14), Erkek (14), Gryka (11), Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Damaske , Szczyrba (2).
Dla Radomki najwięcej punktów zdobyły: 18 -Zaroślińska-Król, 17= Albrecht, 11-Murek, 10 – Kornelia Moskwa.