Marta Duda i Diana Dąbrowska omawiają kolejny wariant rozegrania piłki w ataku

Nie tak wyobrażały sobie rozpoczęcie nowego roku legionowskie siatkarki występujące w I lidze kobiet. W derbach Mazowsza zmierzyły się w ubiegły piątek w Węgrowie z miejscowym zespołem Nike. Pomimo walki w każdym secie tego spotkania, ostatecznie przegrały z zespołem prowadzonym przez dobrze znanego legionowskim kibicom Roberta Kupisza 3:0. Dla zespołu z Węgrowa było to kolejne, szóste zwycięstwo z rzędu

Pierwszy set to bardzo dobra postawa naszego zespołu. Po początkowym wyrównanym przebiegu tego seta legionowianki swoją dobrą grą wychodzą na prowadzenie 13:10. Chwilę później prowadzimy już 17:13. Czas poproszony przez szkoleniowca gospodyń nie poprawia sytuacji zespołu z Węgrowa i Legionovia utrzymuje w dalszym ciągu czteropunktowe prowadzenie. Niestety od stanu 20:16 rozpoczął się fragment meczu, w którym zdecydowanie lepiej zaprezentował się zespół Nike. Przy stanie 23:21 dla Legionovii, gdy zwycięstwo w pierwszym secie wydawało się bardzo bliskie, węgrowianki zdobywają cztery punkty z rzędu i wygrywają pierwszego seta 25:23. W drugim secie to nasz zespół gonił wynik.

Maja Daca zdobyła w Węgrowie 5 punktów

Z 10:7 dla Nike udało się doprowadzić do remisu po 11. W dalszym ciągu inicjatywa należała do zespołu gospodyń. Naszym zawodniczkom udało się jeszcze doprowadzić w drugiej partii do jednopunktowej tylko straty 20:21, jednak końcówka seta po raz kolejny należała do Nike Węgrów, która wygrała 25:21. Trzeci set był podobny do pierwszego. Wyrównana gra, prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W końcówce przy prowadzeniu przez Legionovię 21:19, coś się w grze naszej drużyny zacięło. Seria trudnych zagrywek Karoliny Hochołowskiej sprawiła duże trudności w przejęciu naszym zawodniczkom, którym nie udaje się już skończyć żadnej akcji punktem. Gospodynie zdobywają sześć punktów z rzędu, wygrywają trzeciego seta 25:21 i całe spotkanie 3:0. MVP spotkania została wybrana występująca na pozycji libero zespołu z Węgrowa Weronika Dutkiewicz.
Po czternastu rozegranych kolejkach Legionovia plasuje się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Nike Węgrów– Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)
Skład Legionovii z tego spotkania: Marta Duda (20), Diana Dąbrowska (2),
Wiktoria Górecka (1), Maja Daca (5), Katarzyna Bagrowska (2), Joanna Szmelter (5), Paulina Łuszczyńska (libero) oraz Maja Mikołajczyk (2), Paulina Jaworska-Nowak, Klaudia Gajewska (1), Dominika Milun (1). D.B.