A A+ A++

Do zimy należy się odpowiednio przygotować. Wyposażenie garderoby to nie jedyne zadanie, na jakie musimy się nastawić pod koniec jesieni. Na swoją kolej czekają jeszcze niezastąpione domowe źródła ciepła. O czym pamiętać w sezonie grzewczym? Jak przygotować grzejnik na kilkumiesięczną pracę?

Autor: housemarket.pl 11 grudnia 2020 13:46

Nadliczbowa zawartość grzejnika – uwaga na powietrze w kaloryferze

Zdaniem ekspertów marki marki Luxrad, przygotowanie kaloryfera na sezon grzewczy jest fundamentalnym zadaniem, którego realizacja będzie gwarancją ciepłego wnętrza w mroźne dni. Przegląd centralnego ogrzewania należy zacząć od sprawdzenia, czy całość instalacji nie jest zapowietrzona. Jak zdiagnozować ten problem? Grzejnik wymagający odpowietrzenia będzie cechował się wyczuwalnym dotykiem dłoni ciepłem na dole wymiennika cieplnego i zimnem w wyższych punktach.

– Jeżeli dojdziemy do wniosku, że mamy problem w postaci obecności powietrza w kaloryferze, powinniśmy usunąć usterkę, może mieć ona bowiem wpływ na wydajność ogrzewania. Aby to zrobić, musimy odkręcić zawór znajdujący się z boku urządzenia i poczekać, aż z otworu zacznie lecieć woda. Pamiętajmy o podstawieniu miski, w której zbierze się wypływająca ciecz, inaczej może nas czekać nadprogramowe sprzątanie po małej powodzi – wyjaśnia przedstawiciel marki Luxrad.

Ciepłe powietrze bez wątpliwych atrakcji wizualnych i zapachowych

Oprócz dbałości o wewnętrzne kwestie techniczne, warto pomyśleć również o wyczyszczeniu zewnętrznej części kaloryfera. Nie da się ukryć, że instalacje grzewcze, ze względu na swoją budowę, a także obfitość trudno dostępnych zakamarków, to jedne z najbardziej uciążliwych do czyszczenia elementów wyposażenia wnętrz. Niemniej jednak nie zależy zapominać o jego dość regularnym uprzątnięciu.

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na pozbyciu kurzu, który jest siedliskiem bakterii i roztoczy. Różnorodne, nierzadko niebezpieczne mikroorganizmy wprost przepadają za powierzchniami ciepłymi i suchymi, dlatego tak ważne jest skrupulatne odkurzenie grzejnika. W obmieceniu przydatny okazać się może czysty pędzelek do makijażu. Po usunięciu widocznej warstwy pyłu warto sięgnąć po zwilżoną ściereczkę z mikrofibry i za jej pomocą ostatecznie uporać się ze wszelkimi zanieczyszczeniami.

Zewnętrzną stronę grzejników powinniśmy czyścić zdecydowanie częściej niż tylko przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Regularna dbałość o utrzymanie kaloryfera w czystości pozwoli nam się cieszyć ciepłem bez kurzowego aromatu unoszącego się w powietrzu

Grzejniki – otulające ciepło dla ciała, wizualna uczta dla zmysłów

Poza względami wynikającymi z zapewnienia sobie komfortowego źródła ciepła zimową porą, wielu z nas spogląda na grzejnik z perspektywy absolutnie koniecznego. Niespecjalnie jednak intrygująco prezentującego się „umeblowania” perfekcyjnie urządzonego wnętrza. Czy grzejnik musi pełnić wyłącznie funkcję praktyczną, nie odgrywając jednocześnie roli estetycznego, a nawet dekoracyjnego detalu?

Projekty Luxrad odznaczają się subtelnm designem i niczym nie przypominają dobrze wszystkim znanych grzejników żeliwnych czy panelowych. W ofercie spotkać się można z naprawdę różnorodnymi stylami, które dopełnią wiele wnętrzarskich aranżacji. Smukłość Sahary wkomponuje się w pomieszczenia, w których królują klimaty boho i vintage, natomiast grzejnik Spring to gratka dla posiadaczy mieszkań industrialno-loftowych.

Asortyment marki Luxrad to nie nowoczesna odsłona klasycznych wymienników cieplnych – to również kaloryfery, które swoim wyglądem absolutnie nie przypominają elementów centralnego ogrzewania. Osoby ceniące sobie wielokierunkowość przedmiotów użytkowych mogą wycisnąć z grzejnika przysłowiową cytrynę i mieć z niego coś więcej niż tylko niezawodne źródło ciepła. Właśnie dla miłośników multifunkcjonalności na wysokim poziomie marka Luxrad stworzyła takie perełki jak grzejniki sprytnie ukryte w lustrze czy te zamaskowane fototapetą na szkle hartowanym.

Sezon grzewczy w pełni, w związku z czym mamy nadzieję, że cieszycie się bezproblemową dostawą ciepłego, czystego powietrza, którego źródłem nie są oczywiście zapowietrzone grzejniki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPomysły na dekoracje bożonarodzeniowe
Następny artykułKonkurs wiedzy o BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą „Pracuj bezpiecznie!” dla rolników i ich domowników