A A+ A++

Dla osób, które kochają tropiki, piękne plaże oraz palmy kokosowe mamy fantastyczne wieści – rajskie Seszele na nowo przyjmują spragnionych wakacji gości! To niewielkie wyspiarskie państwo położone na kryształowym Oceanie Indyjskim, około 1600 km od wybrzeży wschodniej Afryki. Seszele nieustannie zachwycają odwiedzających swą endemiczną przyrodą i niesamowitymi krajobrazami.

Głównym powodem, dla którego podróżni śnią o wypoczynku na tym cudownym archipelagu to kameralny klimat, soczysta przyroda, brak wielkich hoteli all inclusiveoraz brak turystycznych molochów obsługiwanych przez masowe biura. Czarujące granitowe zatoczki z palmami kokosowymi i ustronne plaże obsypane białym piaskiem wabią swą romantyczną atmosferą. Ciepłe wody oceanu stwarzają świetne warunki zarówno do uprawiania wędkarstwa, sportów wodnych jak i do przyjemnych kąpieli przez cały rok.

Seszele składają się z około 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego a dwa główne archipelagi to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. 32 wyspy wulkaniczne charakteryzują się większym rozmiarem i urozmaiconą, górzystą rzeźbą terenu z płaskim terenem przy wybrzeżu. Wyspy na atolach pochodzenia koralowego są zazwyczaj niezamieszkane; cechuje ich płaski teren wznoszący się niewiele ponad taflą oceanu. Z wysp koralowych warto wspomnieć o Farquhar, Amirantach i Aldabra, gdzie występuje największa na świecie kolonia żółwi olbrzymich, liczącą około 152 tysięcy osobników.

Ekologiczny wypoczynek, zrównoważona turystyka i świadoma ochrona środowiska

Archipelag Seszeli jest uważany za jednego ze światowych liderów w kwestii ekologicznych projektów i prowadzenia turystyki przyjaznej otoczeniu i środowisku.  Projekty hotelowe są oceniane pod względem ich zgodności z ustawowymi normami ochrony środowiska aby utrzymać naturalne środowisko w najlepszej formie. Seszele są jednym z wiodących krajów świata z największym odsetkiem obszarów chronionych; występuje tam aż trzy lądowe parki narodowe i pięć narodowych parków na terenie morskim. Najstarszy z nich to powstały w 1973 roku Narodowy Park Morski Sainte Anne, oobejmujący sześć wysp u wybrzeży Mahé. Park morski obfituje w endemiczne okazy zachwycającej fauny i flory, a na jego obszarze jest zakaz wędkowania i uprawiania sportów wodnych. To świetne miejsce aby wybrać się w rejs wycieczkowy łodzią ze szklanym dnem lub zanurkować, by podziwiać różnorodność życia morskiego na rafach koralowych rezerwatu. Na terenie parku znajdują się lęgowiska żółwi jastrzębich.

Najbardziej spektakularne plaże na świecie  i filmowe scenariusze

Dziewiczy Archipelag La Digue zachwyca swoją nietkniętą przyrodą, malowniczymi skałami porozrzucanymi na brzegu. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli Anse Union. Wyspę o zaledwie 10 kilometrach kwadratowych otacza pierścień dobrze zachowanej rafy koralowej; uchodzącej za jedną z najczystszych na archipelagu. La Digue została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych wysp świata; udając się w podróż na Seszele na pewno warto tam zajrzeć. Kolejna słynna plaża wyspy to Anse Source, która była scenerią dla wielu sesji zdjęciowych i filmów, między innymi w „Emanuelle”, „Robinson Crusoe”, a także w reklamie Bacardi.

Wycieczki na Seszele z zaufanym biurem podróży

Wybierając najlepszą opcję wypoczynku na Seszelach warto skorzystać z propozycji butikowego biura podróży CARTER®, które proponuje osobiście sprawdzone miejsca noclegowe. Rezerwacja najlepszych hoteli i wycieczek fakultatywnych z biurem jest wygodna i korzystniejsza cenowo.

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, [email protected]

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/seszele-wyspy/

Interesują Was inne tropikalne wyspy?

https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy

https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/zanzibar-i-archipelag

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

 

—- artykuł promocyjny —-

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAndrzej Dziuba, słucham
Następny artykułTo jeszcze nie koniec opowieści Kamila Grosickiego