A A+ A++

Za nami sesja Rady Miasta. Trwała cztery godziny, radni przyjęli kilka znaczących uchwał. Sprawdź, nad czym debatowali przedstawiciele zielonogórskiej rady. 

  • Radni przyjęli długofalowy „Plan gospodarki niskoemisyjnej miasta Zielona Góra do roku 2030”. To dokument  opracowany przez ekspertów z Katowic określający, na co Zielona Góra musi zwrócić uwagę w najbliższych latach, i które zadania będą najważniejsze z punktu widzenia dbania o zielony ład w naszym mieście. Plan określa termomodernizację i elektromodernizację przedszkoli, szkół, oraz założenie farm fotowoltaicznych. Za przyjęciem strategii zagłosowało 16 radnych, 5 radnych Platformy Obywatelskiej wstrzymało się od głosu.
  • Przyjęto uchwałę w sprawie utworzenia Dziennego Domu “Senior+”. Przypomnijmy, powstał on z przekształcenia Dziennego Domu “Retro”. Był to warunek niezbędny, by dom mógł otrzymać dotację na remont. 19 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały. Nikt nie był przeciw.
  • Radni przystąpili do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Zielonej Górze – Śródmieście 8. To znak, że magistrat myśli nad wprowadzeniem tzw. Woonerfu. To podpatrzone w Holandii rozwiązanie polegające na połączeniu w strefie zurbanizowanej deptaka, zieleni i ograniczonego ruchu samochodów. imo burzliwej dyskusji radni jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem zmian.
  • Przyjęto apel do Prezesa Rady Ministrów w sprawie poprawy warunków pracy nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Radni wprowadzili autopoprawki do pierwotnego projektu, który proponowali radni Platformy Obywatelskiej.

Zobacz więcej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłodzieżówka Michała Probierza zremisowała z Łotwą. Szkoda strzępić…
Następny artykułEnergetyczna wojna w rządzie