A A+ A++

Spis treści

  1. Psychika młodych ma znaczenie
  2. Nowoczesne spojrzenie na problem

UNICEF i Spotify połączyły siły, by pomóc młodym ludziom w zakresie zdrowia psychicznego. Platforma streamingowa oferuje możliwośći dotarcia do szerokiego grona odbiorów. UNICEF zapewnia wiedzę ekspercką największej światowej organizacji działającej na rzecz dzieci. Wspólne przedsięwzięcie w pierwszej kolejności ma skupiać się na potrzebach psychicznych młodych ludzi dotkniętych konsekwencjami wojny w Ukrainie.

Zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie są jednymi z najważniejszych czynników zdrowego rozwoju i przyszłości dziecka. Jednak obecnie jeden na siedmiu nastolatków na całym świecie doświadcza problemów ze zdrowiem psychicznym, przy czym połowa wszystkich zaburzeń psychicznych rozwija się przed ukończeniem zaledwie 14. roku życia, a 75 proc. przed ukończeniem 20. roku życia. Jednym z powodów piętrzących się problemów ze zdrowiem psychicznym są konflikty zbrojne. Doprowadziły one do rekordowej liczby 89 mln dzieci wysiedlonych ze swoich domów, narażając je na poważne problemy ze zdrowiem psychicznym. 

Psychika młodych ma znaczenie

W odpowiedzi na potrzeby młodych osób wspólnie została uruchomiona nowa sekcja “Our Minds Matter” dostępna w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Projekt skupia się na reagowaniu na pilne potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie. Platforma udostępnia słuchaczom wyselekcjonowaną muzykę i treści zaprojektowane w celu wspierania zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia oraz stworzenia dla młodych ludzi bezpiecznej przestrzeni zawierającej łatwo dostępne, sprawdzone i rzetelne informacje w tym zakresie. Podcast “W Mojej Głowie” (ang. On My Mind), który jest częścią bezpłatnej sekcji Spotify, ma za zadanie przełamywać stereotypy dotyczące zdrowia psychicznego i przekazać wskazówki, jak radzić sobie ze stanami lękowymi czy pielęgnować zdrowe relacje.

Nowoczesne spojrzenie na problem

Skoro niemal każdy nastolatek ma telefon komórkowy, ta droga dotarcia do nich wydaje się znakomitym pomysłem. Starając się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodzieży, Spotify i UNICEF prowadzili konsultacje z młodymi ludźmi z Ukrainy i Polski, aby współtworzyć, dostosowywać, digitalizować i tłumaczyć treści dotyczące zdrowia psychicznego, publikowane na platformie. Wszystkie treści dostępne w sekcji “Our Minds Matter” są dostępne nieodpłatnie. Zatem każdy nastolatek w Polsce, posiadający dostęp do internetu ma możliwość korzystania z szerokiej gamy materiałów, odpowiadających na jego potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego i psychospołecznego, w dowolnym miejscu i czasie.

– Mamy możliwość bardzo szerokiego dotarcia do młodych ludzi poprzez platformę, której wielu z nich używa na co dzień. Ze wsparcia mogą w prosty sposób skorzystać także osoby niechętnie nastawione do tradycyjnych form pomocy psychologicznej oraz mające utrudniony dostęp do tego typu usług. Jest to szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dotkniętych niszczycielskim wpływem konfliktów zbrojnych na psychikę – mówi Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUczniowie „Mechanika” na europejskich praktykach zawodowych – Adiós Malaga!
Następny artykułNVIDIA GeForce RTX 3050 – mobilna wersja układu doczekała się desktopowego wydania low-profile