Po niezwykle emocjonującym spotkaniu AC Milan pokonał 3-1 AS Roma w 20. kolejce Serie A. Arbiter pokazał w sumie trzy czerwone kartki. W samej końcówce Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego. Dzięki zwycięstwu “Rossoneri” mają już tylko punkt straty do liderującego Interu Mediolan.

Zobacz zapis relacji live z meczu AC Milan – AS Roma

Piłkarze AC Milan przegrali dwa poprzednie spotkania w roli gospodarza. Najpierw ulegli Napoli (0-1), później Liverpoolowi (1-2). W potyczce z Romą karta miała się odwrócić.

Gospodarze objęli prowadzenie już w ósmej minucie. Nieco wcześniej ręką we własnym polu karnym zagrał Tammy Abraham i arbiter zarządził analizę VAR. Po obejrzeniu tej sytuacji na monitorze podyktował “jedenastkę”.

Milan – Roma. Olivier Giroud trafia tylko w Mediolanie

Do piłki podszedł Olivier Giroud i okazał się niezawodnym egzekutorem. To piąty gol Francuza w tym sezonie. Jak na razie do bramki rywali trafia wyłącznie na San Siro.

Nie minęło 10 minut, a Milan prowadził już 2-0 i znów kluczową rolę odegrał Giroud. Tym razem z ostrego kąta trafił w słupek, a chwilę potem przytomną dobitką popisał się Junior Messias. Piłka zatrzymała się na bocznej siatce, Rui Patricio nie miał szans na skuteczną interwencję.

Rzymianie na kontaktowego gola zapracowali jeszcze przed przerwą. Po strzale Lorenzo Pellegriniego kierunek lotu f … czytaj dalej