A A+ A++

– Wrocław na wiele sposobów wspiera osoby potrzebujące: seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, dzieci – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

– Te pojemniki w kształcie serca są symboliczne. Przypominają o sercu, które mamy i powinniśmy mieć dla najbardziej potrzebujących. Niewiele jest trudniejszych w życiu rzeczy, niż nieuleczalna choroba dziecka, dlatego pomagamy i zachęcamy wrocławianki oraz wrocławian do pomagania – także w taki sposób. Zbieranie nakrętek łączy ze sobą pomaganie z dbaniem o środowisko i recyklingiem, a jednocześnie jest łatwym i prostym sposobem na pomaganie – dodał Jacek Sutryk.

Fot. UMW

Pojemniki w kształcie serc

10 serc stanęło w różnych częściach miasta. Pojemniki wykonane są ze stali, mają wysokość 155 cm, szerokość 150 cm, głębokość 40 cm. W takim pojemniku zmieści się ponad 700 litrów plastikowych nakrętek. Nakrętki te będą przekazywane przez organizację do recyklingu, a środki finansowe uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

– Dziękuję i cieszę się, że Miasto Wrocław nas wsparło. To piękny świąteczny prezent nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla dzieci – dziękowała Katarzyna Lubiszewska, koordynatorka wolontariatu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

– Jedna nakrętka, to nie jest dużo, ale dorzucając nakrętkę do nakrętki możemy zebrać ich wiele i zyskać w ten sposób fundusze na pomoc dzieciom. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie. Większa dostępność pojemników niesie korzyści dla wszystkich: dla tych, którzy pomagają, którzy pomoc otrzymują, a także dla środowiska – tłumaczyła Lubiszewska.

Fot. UMW

Gdzie można wrzucić nakrętki

Nowe pojemniki będzie można znaleźć w 10 różnych punktach Wrocławia. Wiele z nich to placówki oświatowe, w których bardzo popularna formą wolontariatu jest właśnie zbieranie nakrętek.

Lokalizacje serc:

  • Przedszkole nr 56 Niezapominajka – ul. Dożynkowa 6a,
  • Przedszkole nr 77 Tęczowe Siódemki – ul. Niemcewicza 4,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – ul. Sołtysowicka 34,
  • Szkoła Podstawowa nr 83 – ul. Boya Żeleńskiego 32,
  • Szkoła Podstawowa nr 84 – ul. Łukasza Górnickiego 20,
  • LO nr XI – ul. Spółdzielcza 2a,
  • LO nr XIV – al. Brucknera 10,
  • Centrum Kultury Zamek – Plac Świętojański 9,
  • Wrocławski Park wodny S.A. – ul. Borowska 99,
  • Teren miejski przy Barze Barbara – ul. Świdnicka

Koszt wykonania i montażu 10 pojemników to niemal 20 tysięcy złotych. Fundacja będzie nadzorowała regularny odbiór nakrętek, a także przekazywanie ich do recyklingu, zobowiązana jest także do dbania i naprawiania pojemników. Są to kolejne pojemniki w kształcie serca stojące na terenie Wrocławia.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została powołana w 2007 roku, by pozyskiwać środki na prowadzenie domowego hospicjum dla dzieci. Jej siedzibą jest Wrocław.

Fundacja to hospicjum domowe, co oznacza, że chore dzieci mają jej opiekę w swoich własnych domach. Tam dociera potrzebna pomoc – lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, rehabilitanci, pracownicy socjalni. Podopieczni domowego hospicjum to dzieci (do 26. roku życia) nieuleczalnie i przewlekle chore. Są pod opieką specjalistów od kilku dni do kilkunastu lat. Pracownicy hospicjum dbają o komfort dzieci i rodzin każdego dnia. Podają leki zmniejszające ból, rehabilitują, zapewniają sprzęt medyczny. A ponieważ tam, gdzie choruje dziecko pomocy potrzebuje cała rodzina, opieka hospicjum jest całościowa.

Samo hospicjum rozpoczęło swoją działalność w roku 2002 jako część Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. 1 września 2009 roku przekształciło się w nową, samodzielną jednostkę – Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEkoduet, który się opłaca – fotowoltaika i pompa ciepła
Następny artykułDiagnoza, która zmieni oblicze naszych szkół